Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szykuje się kolejny protest na granicy. Będzie jeszcze większy!

Facebook Twitter

W niedzielę 3 maja pracownicy transgraniczni znów wyjdą na ulice Cieszyna. To osoby, które ze względu na epidemię zostały pozbawione możliwości dojazdu do pracy. "Tym razem będą z nami także pracodawcy, którzy z powodu ograniczeń nie mogą prowadzić działalności"- słyszymy od organizatorów protestu.

W minioną sobotę (25.04.) w Cieszynie odbyło się głośny protest przeciwko obowiązkowej kwarantannie, po przekroczeniu granicy:

– usłyszał reporter Radia 90 od protestujących w miniony weekend w Cieszynie.

Dzień wcześniej pracownicy transgraniczni protestowali w Chałupkach:

Mimo zapowiedzi i oczekiwań, na razie nie ma zmian w przepisach. W najnowszym rozporządzeniu opublikowanym w Dzienniku Ustaw, czytamy, że 14-dniowa kwarantanna dla osób przekraczających polską granicę obowiązywać będzie do odwołania.

W niedzielę (3.05.) spacer przeciwko granicy w Cieszynie rozpocznie się w południe. To jeden z wielu protestów planowanych w pierwszy weekend maja przez pracowników transgranicznych, ale jak słyszymy od organizatorów manifestacji, razem z pracownikami będą też pracodawcy, którzy przez ograniczenia nie mogą prowadzić działalności. Do Cieszyna przyjadą przedsiębiorcy z całego regionu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2021