Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szykuje się odcinkowy remont ” ekspresówki” S52 w Cieszynie

Facebook Twitter

Chodzi o jezdnię w kierunku granicy państwa, o długości 5,5 km. Prace prowadzone będą także na obu jezdniach pomiędzy Międzyświeciem a Pogórzem z wyłączeniem odcinka w Skoczowie.

fot. gov.pl

Obecnie przygotowywana jest umowy na remont S52 w tej miejscowości. Zaplanowano prace na odcinku o długości 400 m, które przywrócą nawierzchni drogi stan zgodny z wymaganiami technicznymi. Zakres robót przewiduje wykonanie prac rozbiórkowych nawierzchni, wykonanie odwodnienia oraz odtworzenie konstrukcji nawierzchni na całym objętym zamówieniem odcinku z uwzględnieniem stref przejściowych przy moście nad rzeką Bładnica w Skoczowie. Zadanie obejmuje również odtworzenie oznakowania pionowego i poziomego. Wartość tego zadnia wyniesie prawie 2,8 mln zł.

Na czas prowadzenia robót ruch pojazdów na Cieszyn przełożony zostanie na jezdnię przeciwną – w kierunku Bielska-Białej, z wykorzystaniem jednego pasa w każdym z kierunków. Remont powinien zostać wykonany do 4 miesięcy od daty podpisania umowy. Tym samym zakończenie zadania planowane jest w grudniu br.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj