Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szymanek w Radiu 90: Ceny odbioru śmieci idą w górę

Facebook Twitter

Nowy Rok, nowe ceny za wywóz śmieci. Niestety wyższe. I tak na przykład w Gorzycach wzrost cen za wywóz odpadów z 14 złotych wzrósł do 22 złotych i 50 groszy za osobę.

Podwyżka cen także w gminie Lubomia z 15 złotych do 19 złotych, czy w Mszanie z 12 złotych do 18 złotych. Wzrost cen zaproponowały firmy tłumacząc się kosztami – mówił w Porannej Rozmowie w Radio 90 Mirosław Szymanek wójt Mszany:

Firmy zaproponowały takie ceny, niestety, nie mamy tutaj żadnej innej możliwości, jak zgodzić się na tego typu stawki firm, które uczestniczą w przetargach. Twierdzą one, że wzrosły koszty pracownicze, zdrożało paliwo, odbiór nieczystości na wysypiskach. Dużo jest niewiadomych jeśli chodzi o gospodarkę, przedsiębiorcy się zabezpieczają, żeby do tego biznesu nie dopłacić. 

W przypadku niesegregowanych odpadów wzrost cen jest jeszcze wyższy, w Mszanie z 24 złotych aż do 36 złotych.  Fala podwyżek za wywóz odpadów dotknęła cały kraj. Samorządy nie mogą dopłacać mieszkańcom, mówią wytyczne z Regionalnej Izby Obrachunkowej czy Najwyższej Izby Kontroli.

Cała rozmowa z wójtem Mszany poniżej:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022