Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szymocice: to był chwilowy problem z wodą. Wszystko już w porządku

Facebook Twitter

Sanepid z Raciborza wczoraj (14.06) wydał komunikat, w którym ostrzegał przed piciem wody z przepompowni Szymocice. "Woda nadaje się tylko do prac porządkowych, mycia i spłukiwania toalet, wykryto w niej pojedyncze bakterie". Dziś (15.06) rano w nowych badaniach potwierdzono, że wszystko jest w porządku.

woda Szymocice
fot.pixabay.com

Szymocice: pojedyncze bakterie w wodzie

Wczoraj (14.06) popołudniu Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Raciborzu poinformował, że otrzymał z laboratorium powiadomienie dotyczące jakości wody pobranej w przepompowni w Szymocicach (gmina Nędza). Stwierdzono w niej obecność pojedynczej bakterii Enterokoki w 100 ml wody.

Do czasu wyjaśnienia przyczyny nieprawidłowości i jej usunięcia wprowadzono ograniczenia w użytkowaniu wody- brak jej przydatności do spożycia. Woda może być stosowana do prac porządkowych, mycia i spłukiwania toalet.

– napisano w zaleceniu inspektorów. Jak usłyszeliśmy w Nędzy, dotyczyło to tylko rejonu Szymocic, linia z wodą nie została odcięta, bo woda nie stanowiła zagrożenia dla zdrowia. Przed OSP w Szymocicach postawiono dwa beczkowozy z wodą pitną.

Po godzinie 8.00 dziś (15.06) były już wyniki najnowszych badań, które potwierdziły, że nie ma żadnego zagrożenia i zalecenia już nie obowiązują.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024