Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Ta decyzja jest spóźniona co najmniej o miesiąc” – głos biznesu po decyzjach rządu

Facebook Twitter

Zmiany w obostrzeniach związanych z koronawirusem. Jak już wiecie z wiadomości radia 90, od przyszłego piątku otwarte mogą być m.in. kina, hotele, baseny i stoki.

Kolejne branże, choć z ograniczeniami, mogą otworzyć swoją działalność. Wśród nich są te związane ze sportem i turystyką.

Od 12 lutego możliwe będzie uprawianie sportu amatorskiego na świeżym powietrzu przy zachowaniu reżimu sanitarnego

– zapowiedział premier Morawiecki. Ta decyzja ucieszyła właścicieli stoków narciarskich, ale mówią wprost, że jest ona spóźniona co najmniej o miesiąc.

Nasze argumenty, które mówiły o tym, że narciarstwo snowboard, wszystkie sporty uprawiane na stacjach narciarskich są bezpieczne, nie wpływają na rozprzestrzenianie się koronawirusa, niestety przez długi czas nie trafiały do rządu, nie trafiały do osób decyzyjnych w zakresie luzowania obostrzeń. Miejmy nadzieję w tym momencie, że aura pozwoli, że ten sezon okaże się dobrym sezonem, długim sezonem, w którym to będziemy w jakiś sposób zrekompensować sobie straty.

– mówił Arkadiusz Matuszyński z Wiślańskiego Skipassu.

Burmistrz Wisły: „Podziemie turystyczne działa”

Dostaliśmy zielone światło na otwarcie stoków, bardzo się cieszymy, że nasz głos został usłyszany tam „u góry”

– mówi Radiu 90 Janusz Tyszkowski, ze Stacji Narciarskiej „Skolnity”.

Zostało niewiele tego sezonu, bo od 12. nie wiadomo do kiedy będziemy jeździć oczywiście, ale tego czasu jest mało. Musimy go wykorzystać. Zapraszamy wszystkich. Te biedne blade dzieci, które siedzą przy komputerach, aby jednak mogły zaczerpnąć świeżego powietrza, aby mogły pojeździć na naszych stokach. Bo warunki, jakie w tej chwili mamy na stokach, nigdy takich warunków od paru lat nie było. Więc serdecznie wszystkich zapraszamy do Wisły.

Cieszymy się, że częściowo wracamy do stanu normalności, mając oczywiście świadomość, jak bardzo ważne jest utrzymanie reżimu sanitarnego

– komentuje Karolina Wantulok, prezes Wiślańskiej Organizacji Turystycznej.

Mam nadzieję, że większości przedsiębiorców uda się przetrwać, uratować swojej firmy. Chciałam serdecznie podziękować wiślańskiej społeczności za solidarność i oczywiście wspieranie się w tych trudnych momentach. Dobrze, że rząd widzi, jak ważną częścią budżetu państwa są także małe, rodzinne przedsiębiorstwa.

Nawet z ograniczeniami, cieszymy się z tych decyzji

– mówi Kamil Maroszek z „Hotelu pod Jedlami” w Wiśle.

Oczywiście ogromnie cieszymy się z otwarcia hoteli, nawet z narzuceniem 50% obłożenia. Z naszej strony zapewniamy gościom całkowite bezpieczeństwo poprzez zachowanie reżimu sanitarnego. Mamy nadzieję, że ten stan będzie trwał i będziemy mogli cały czas przyjmować gości.

Zmiany w obostrzeniach mają zacząć obowiązywać od piątku 12 lutego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2021