Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Ta „Noc w Wenecji” na długo zostanie Wam w pamięci!

Facebook Twitter

Zachęcamy do udziału w zabawie, w której można zdobyć jedno z pięciu podwójnych zaproszeń na operetkę "Noc w Wenecji". Wydarzenie na scenie Teatru Ziemi Rybnickiej w Rybnickim Centrum Kultury odbędzie się już w poniedziałek (11.11.).

Co, gdzie, kiedy:
  • 11.11., Rybnickie Centrum Kultury
  • godz. 17.00,
  • Operetka „Noc w Wenecji”
  • bilety: 65 zł, 55 zł

W Radiu 90 możecie wygrać aż pięć podwójnych biletów na operetkę. Aby wziąć udział w zabawie opiszcie krótko wydarzenie z Waszego życia, które mogłoby zostać przeniesione na deski sceny. Można lekko ubarwić, a co tam! ;) Autorów pięciu najciekawszych, najzabawniejszych, najbardziej oryginalnych opisów obdarujemy wejściówkami na operetkę „Noc w Wenecji”.

Można pisać w komentarzach poniżej bądź na fanpage Radia 90 na FB. Na zgłoszenia czekamy do niedzieli (10.10.), do godziny 16.00.

 

Wenecja… Słońce, muzyka, piękne kobiety, a nade wszystko – karnawał! Czas, w którym wszystkie reguły czy konwenanse zostają zawieszone i wystarczy założyć maskę, by książę zamienił się rolami ze sługą, a księżna z pokojówką. Kiedy zatem do Wenecji na karnawał zjeżdża uwodzicielski Książę Urbino z Caramellem, swym nadwornym cyrulikiem, nikogo nie dziwi, że blady strach pada na tamtejszych senatorów, których bynajmniej nie cieszy perspektywa wystawienia wierności własnych żon na poważną próbę.

Książę jest podekscytowany zwłaszcza na myśl o spotkaniu z Barbarą, piękną małżonką senatora Delacqua, która poprzedniego sezonu w ostatniej chwili wymknęła się z zastawionej na nią przez uwodziciela pułapki. Los senatorskiej cnoty spoczywa jednak przede wszystkim w rękach Caramella, Anniny, jego ukochanej, Papacody, jego przyjaciela, słynnego sprzedawcy makaronu, oraz Ciboletty, pokojówki Barbary i ukochanej Pappacody. Kiedy ta czwórka zabiera się do snucia intrygi, wiadomo już, że nie będzie nudno…

Noc w Wenecji to operetka wielkiego Johanna Straussa, wiedeńskiego mistrza gatunku. W kanonie operetkowych przebojów stałe miejsce zajęła zwłaszcza pochodząca z niej przepiękna serenada Caramella Zejdź do gondoli.

Noc w Wenecji – Gliwicki Teatr Muzyczny

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj