Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ta sprawa budzi kontrowersje. Dziś sesja nadzwyczajna w Świerklanach

Facebook Twitter

Dzisiaj odbędzie się sesja nadzwyczajna w Świerklanach. Stara rada gminy, w której urzędujący wójt ma większość zdecyduje o kontrowersyjnej inwestycji.

Rada Gminy Świerklany
fot. pixabay.com

Radni poprzedniej kadencji spotkają się jeszcze raz. Sesja nadzwyczajna w Świerklanach

W poniedziałek (15.04.) nadzwyczajne posiedzenie Rady Gminy w Świerklanach. Zwołał je przewodniczący, by obecni radni podjęli uchwałę w sprawie zmiany „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Świerklany”. W planach gmina ma budowę farmy fotowoltaicznej.

Inwestycja budzi wątpliwości mieszkańców. Ci wyrazili je w czwartek (10.04.) podczas dyskusji publicznej do jakiej doszło w urzędzie. W nowej Radzie Gminy wójt ma mniejszość, dlatego też świeżo wybrani radni jeszcze przed zaprzysiężeniem zamierzają przyjść na obrady zaniepokojeni tą decyzją.

Dodajmy, że podczas nadzwyczajnej sesji Rady Gminy, radni mają także podjąć uchwałę w sprawie zasad udzielania dotacji celowej z budżetu Gminy Świerklany na zadania związane z ochroną środowiska oraz trybu postępowania w sprawie udzielania dotacji i sposobu jej rozliczania. Początek sesji o godzinie 15.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024