Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tabliczka z adresem na posesji to obowiązek. Rybnik proponuje własne

Facebook Twitter

Są dostępne w trzech rozmiarach, wszystkie przygotowane według jednego wzoru. Rybnik proponuje tabliczki adresowe na domy przygotowane w ramach Systemu Informacji Miejskiej. Na tabliczce znajduje się numer, nazwa ulicy oraz logo heraldyczne Rybnika.

fot.rybnik.eu

Całość nawiązuje do historii Rybnika, bo tabliczka wykonana jest z emalii, z której znana była rybnicka huta Silesia.

Tablica wypalana jest w piecu w temperaturze 800 stopni Celsjusza. Ma charakterystyczny połysk i powierzchnię, a litery, cyfry i znaki są lekko wypukłe. Przez wypalanie mają nie do końca doskonały kształt – dlatego każda tablica jest unikatowa. Ta tradycyjna, odwołująca się do przemysłowej spuścizny miasta technologia została użyta do wykonania tablicy adresowej, o unowocześnionej, skrzynkowej konstrukcji. Do tablicy dołączona jest mało inwazyjna ramka montażowa, która ułatwi jej pozycjonowanie na elewacji, murze lub płocie. Ramka zapewni trwałą ekspozycję na posesji tego małego dzieła sztuki rzemieślniczej.

– mówi Robert Cebula, naczelnik Wydziału Promocji UM.

Zapraszamy do punktu halo!Rybnik, (ul. Sobieskiego 20), gdzie można zamówić swoją tabliczkę, a także zobaczyć jak taka tablica wygląda.

Do wyboru są trzy wymiary tabliczek: 15 na 15 cm, 20 na 20 cm i 30 na 30 cm. Najmniejsza tabliczka kosztuje 129 zł, średnia – 159 zł, a największa 209 zł.

fot.rybnik.eu

Konieczność posiadania tabliczki z numerem domu reguluje polskie prawo. Przygotowany przez miasto produkt ma zapewnić jednolitą formę, która przez lata będzie cieszyć oko i zapewniać prawidłowe znakowanie posesji w Rybniku.

fot.rybnik.eu

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj