300 plus na wyprawkę szkolną. Od dziś można składać wnioski
Od dziś (1.07.) można składać wnioski o 300 plus. To pieniądze na wyprawkę szkolną.
REKLAMA
Od dziś (1.07.) można składać wnioski o 300 plus. To pieniądze na wyprawkę szkolną.
W Śląskim ZUS wypłacił 108 mln zł na wyprawkę szkolną. Trwa nabór wniosków o świadczenie "300 plus" w ramach programu „Dobry start”. W naszym województwie tylko w ciągu pierwszego tygodnia sierpnia przybyło ich ponad 25 tysięcy. Wzrosła też kwota dotychczas wypłaconych świadczeń.
85,5 mln zł trafiło na konta rodziców i opiekunów w ramach programu „Dobry Start” w województwie śląskim. W całym kraju ZUS wypłacił już ponad 760 mln zł. Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło 2,2 mln wniosków na przeszło 3,2 mln dzieci.
Ostatnie dwa tygodnie na wyprawkę szkolną. Rodzicu, sprawdź czy złożyłeś wniosek o 300 plus, czyli pieniądze w ramach świadczenia Dobry start. To już ostatni moment, by to zrobić.
ZUS przelewa już 300+ na szkolne wyprawki. Rodzice z województwa śląskiego złożyli już ponad 178 tysięcy wniosków w ramach programu „Dobry Start”. Nabór wniosków rozpoczął się na początku lipca i potrwa do końca listopada.