Wspólny komitet protestacyjno-strajkowy w JSW
Związki zawodowe JSW powołują wspólny komitet protestacyjno- strajkowy. Pismo w tej sprawie właśnie trafiło do zarządu Jastrzębskie Spółki Węglowej.
REKLAMA
Związki zawodowe JSW powołują wspólny komitet protestacyjno- strajkowy. Pismo w tej sprawie właśnie trafiło do zarządu Jastrzębskie Spółki Węglowej.
Mieszkańcy między innymi Rybnika i Jastrzębia wzięli udział w badaniach, jakie na zlecenie Instytutu Jagiellońskiego, przeprowadzono w naszym regionie. Wynika z nich, że prawie 10 na 9 górników nie chce odejścia od wydobycia węgla na Śląsku. Przepytano 600 osób, związanych i niezwiązanych z kopalniami.
System nie jest doskonały, dlatego wysyła SMS-y do wszystkich będących na kwarantannie- usłyszeliśmy w sanepidzie, a chodzi o możliwość wykonania wymazu w 12. dniu izolacji. Wiadomość, że trzeba zrobić badania otrzymują zarówno ci z wynikiem pozytywnym, jak i osoby, u których nie wykryto koronawirusa. Ci pierwsi nigdzie jechać nie powinni.
O 68 wzrosła liczba zakażonych w kopalni Pniówek w Pawłowicach, pojawił się też przypadek koronawirusa w KWK Budryk. To są niedzielne (17.05.) dane z Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
Laboratorium w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach w sobotę (16.05.) rozpocznie pracę. Wszystkie laboratoria na terenie województwa śląskiego służą do testowania wymazów z badań szpitalnych, z wywiadu epidemiologicznego oraz z kwarantanny. Testy przesiewowe górników są badane poza regionem.
Ruszyły badania górników przy kopalni Jankowice. To jeden z punktów w województwie śląskim, gdzie robione są badania górników.
To jeden z punktów w województwie śląskim, gdzie robione są badania górników. Przesiewowe testy na koronawirusa dotyczą pracowników 5 kopalń, w ten weekend pobranych ma być blisko 7 tys. wymazów.
Jutro (15.05.) ruszają kolejne testy górników 5 kopalń, to będzie blisko 7 tys. wymazów pobranych od pracowników 3 zakładów PGG, z KWK Bobrek oraz kopalni Pniówek. Gdzie będą punkty pobrań? Zobacz:
Rusza druga tura pobierania od górników próbek do badań. Gliwicka policja już teraz przestrzega przed utrudnieniami, jakie mogą wystąpić na drogach w pobliżu KWK Sośnica oraz hali widowiskowo- sportowej Arena.
Pracownicy firm zewnętrznych KWK Pniówek będą przebadani. To około 2 tysiące osób - dowiedziało się Radio 90. To pierwsza oficjalna decyzja o tym, aby prócz górników zatrudnionych bezpośrednio w spółce badać także tych którzy pracują w firmach przykopalnianych.
Do 92 wzrosła liczba zakażeń w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, 354 pracowników przebywa na kwarantannie. To najnowsze dane z JSW.
Jastrzębska Spółka Węglowa wprowadziła zaskakujące obostrzenia dla górników.