Nowy basen w Raciborzu, przy aquaparku (prawie) gotowy. Kiedy otwarcie?
Miał być gotowy na początku czerwca, a będzie na początku wakacji. Opóźnia się oddanie do użytku zewnętrznej części aquaparku H2O w Raciborzu.
REKLAMA
Miał być gotowy na początku czerwca, a będzie na początku wakacji. Opóźnia się oddanie do użytku zewnętrznej części aquaparku H2O w Raciborzu.
Na Dzień Dziecka rusza Wodny Plac Zabaw w Osiedlu Pawłowice. Dziś (1.06) oficjalnie rozpoczyna się tu sezon letni.
Plac budowy jest już w rękach firmy, która będzie realizować remont, a same roboty budowlane mają wystartować za kilka tygodni - w czerwcu. W Wodzisławiu Śląskim niebawem rozpocznie się modernizacja basenu przy tamtejszej Szkole Podstawowej nr 3. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, obiekt zostanie oddany do użytku we wrześniu 2027 roku.
Umowa na przebudowę basenu w wodzisławskiej Szkole Podstawowej numer 3 podpisana. Wykonawca ma teraz 14 miesięcy, czyli ponad rok na zakończenie wszystkich prac, to modernizacja hali basenowej oraz zaplecza sanitarno-szatniowego wraz z pomieszczeniem dla ratownika.
Jak już wiecie z naszych wiadomości Miasto Wodzisław chce remontować basen przy Szkole Podstawowej nr 3. A co z remontem basenu w wodzisławskim Zespole Szkół Technicznych?
Powracamy w portalu Radia 90 do dramatycznych wydarzeń w Jastrzębiu-Zdroju i do walki o życie 2-letniego chłopca, który 1 listopada wpadł do przydomowego basenu. Chłopczyk znajdował się wiele minut pod wodą, był w stanie głębokiej hipotermii, temperatura jego ciała wynosiła 26 stopni Celsjusza.
Cuda w medycynie się zdarzają! Jeden z nich właśnie teraz dzieje się w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.
Między innymi w zakresie ilości cienia, która ma się zwiększyć i temperatury wody, która ma być wyższa - mają nastąpić zmiany w nowym sezonie na kąpielisku Ruda. Zapowiada je jego zarządca, czyli rybnicki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSiR). A podstawą do ich wprowadzenia są opinie użytkowników największego basenu w Rybniku, wyrażone w ankiecie.
Dwuletnie dziecko wpadło do przydomowego basenu w Jastrzębiu-Zdroju. Do zdarzenia doszło dzisiaj (1.11) po południu.
Liczący blisko 20 lat aqua park w Gorzycach "Nautica" potrzebuje remontów związanych z izolacją basenu, ciągle jednak wiele urządzeń utrzymywanych jest na dobrym poziomie - wynika z kolejnego audytu przeprowadzonego w obiekcie.
Basen Laguna w Jastrzębiu zamknięty. Przerwa techniczna potrwa do 27 lipca.
Na początek wakacji Radio 90 gości w Czerwionce- Leszczynach, tam zaczynamy wakacje. A jakie one będą w tej gminie, ile atrakcji zaplanowano dla mieszkańców? Jedno jest pewne: nawet ktoś, kto spędza lato w domu nie będzie mógł narzekać na nudę.