Kuczera: To nie jest tak, że chcemy pogrzebać rybnicki sport
Przed radnymi karkołomne zadanie znalezienia pieniędzy na kluby sportowe - przyznał w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera.
REKLAMA
Przed radnymi karkołomne zadanie znalezienia pieniędzy na kluby sportowe - przyznał w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera.
Wczoraj (16.11.) ruszył nabór wniosków do wdrażanego przez miasto Rybnik programu „Stop Smog”. Wnioski można składać do końca tego roku. Na co mogą liczyć mieszkańcy i kto może się o niego starać? O tym między innymi w porannej rozmowie w Radio 90. Gościem był prezydent Rybnika Piotr Kuczera.
''W projekcie budżetu nie przewiduję pieniędzy dla klubów sportowych, ale nie wykluczam że zrobią to radni'' - mówił w porannej rozmowie w Radiu 90 prezydent Rybnika, Piotr Kuczera. Dziś (13.11.) w godzinach popołudniowych w Biuletynie Informacji Publicznej ma zostać opublikowany projekt budżetu miasta na 2021 rok.
Czy faktycznie sport w Rybniku zostanie w przyszłym roku bez pieniędzy z Urzędu Miasta? Co dalej ze szkolącą się młodzieżą i dziećmi? O zmianę decyzji do władz miasta apelują kluby, jak i sami sportowcy. Co dalej? O tym w porannej rozmowie w Radio 90. Gościem Arkadiusza Żabki był Piotr Kuczera prezydent Rybnika.
Nie tylko kluby sportowe ale także sportowcy, wychowankowie rybnickich klubów napisali list do władz miasta. Przypomnijmy, magistrat z powodu trudnej sytuacji finansowej zapowiedział, że w przyszłym roku nie przeznaczy ani złotówki na działalność klubów sportowych.
Siatkówka, hokej, judo czy boks to nasza wizytówka - mówią samorządowcy z Jastrzębia-Zdroju, zapowiadając, że zabranie pieniędzy na sport, jak to ma mieć miejsce w Rybniku, byłoby ostatecznością.
Bez pieniędzy z miasta nie będzie szkolenia młodzieży i sukcesów, jakie odnoszą nasi sportowcy - przyznaje w rozmowie z Radiem 90 Krystian Fajkis prezes Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego.
Było losowanie, ale w zasadzie prawie wszyscy wyszli z niego zwycięsko.
Dotacja na nowoczesne rozwiązanie w ogrzewaniu budynków użyteczności publicznej. Dzięki pieniądzom pozyskanym z UE (637 580,55 zł), Rybnik wybuduje kogeneracyjne źródło energii dla pływalni przy ul. Powstańców Śląskich.
W Wodzisławiu podzielono pieniądze na sport. 850 tysięcy złotych zostało rozdysponowanych pomiędzy trzynaście klubów.
W Jastrzębiu ruszyła kolejna akcja przyjmowania wniosków na dotacje dofinansowujące wymianę starych palenisk. Akcja jest skierowana do właścicieli posesji, którzy nie tylko chcą pozbyć się starych kopciuchów, inwestując w ekologiczne piece węglowe z podajnikiem, na biomasę, czy opalanych gazem.
Od kilku dni alarmujemy was o rekordowych zanieczyszczeniach w regionie. Normy przekroczone są nawet o 1000%. Mieszkańcy po raz kolejny czują się bezradni, bo widzą jak wygląda w kraju nad Wisłą walka ze smogiem. Tymczasem kilkadziesiąt kilometrów dalej za naszą południową granicą, z zanieczyszczonym powietrzem radzą sobie o wiele lepiej.