Powstanie nowa ścieżka rowerowa w powiecie raciborskim. Zostanie poprowadzona wzdłuż Odry
Będą nowe ścieżki rowerowe w powiecie raciborskim. Planowana trasa wzdłuż Odry ma stać się częścią międzynarodowego polsko-czeskiego szlaku rowerowego.
REKLAMA
Będą nowe ścieżki rowerowe w powiecie raciborskim. Planowana trasa wzdłuż Odry ma stać się częścią międzynarodowego polsko-czeskiego szlaku rowerowego.
Jeden z knurowskich familoków - znajdujący się przy ul. Janty 2 - zostanie wyremontowany. Jak informuje w mediach społecznościowych prezydent Knurowa, Tomasz Rzepa, wyłoniony w przetargu wykonawca remontu wszedł już na plac budowy.
Kiedy wreszcie zostanie wyremontowany dworzec PKP w Chałupkach? Pytają mieszkańcy. Przypomnijmy, że gmina Krzyżanowice od lat zabiega o środki na rewitalizację budynku.
To już po raz 14. W Rybniku rusza dzisiaj (1.04) nabór wniosków do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie we wrześniu, realizacja w przyszłym roku.
Nie będzie na razie rewitalizacji stawów przy ul. Wodzisławskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Koszty nas przerosły - przyznają jastrzębscy urzędnicy.
Nowoczesny zakład do sortowania i przetwarzanie metali, głównie aluminium otwarto w rybnickiej strefie gospodarczej należącej do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Rybnik stara się o pieniądze na mobilny punkt higieniczny. Dla większości z nas dostęp do ciepłej wody to codzienność, jednak dla osób w kryzysie bezdomności to nieosiągalne marzenie. Miasto chce to zmienić.
Niższe rachunki za ogrzewanie, a także za prąd ma zapewnić trwająca w Wodzisławiu Śląskim termomodernizacja. Poddawany jest jej budynek tamtejszego Zespołu Szkół nr 1. Jak zapewniają w wodzisławskim Urzędzie Miasta, realizacja prac termomodernizacyjnych szkoły zbliża się już ku końcowi.
Na dwóch boiskach znajdujących się w gminie Pawłowice - konkretnie w Warszowicach i Golasowicach mają pojawić się nowe elementy boiskowej infrastruktury. Sportowe obiekty mają zostać wzbogacone o wiaty dla zawodników rezerwowych oraz sztabów szkoleniowych.
W trakcie prac związanych z budową obiektu usługowo-gastronomicznego przy Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku, natrafiono pod ziemią na pozostałości innych budynków.
Nowa elektrownia gazowo-parowa w Rybniku będzie produkować prąd z gazu. Umowa na budowę kolejnego bloku, tym razem szczytowego już podpisana
Umowa na budowę bloku gazowego nowej elektrowni w Rybniku podpisana. Dokument sygnowali dzisiaj (04.03) podczas specjalnej uroczystości - minister energii, Miłosz Motyka i przedstawiciele wykonawców.