Autobusy linii 32 Wodzisław Śląski-Uchylsko pojadą inaczej. Sprawdź zmiany
Uwaga pasażerowie autobusów komunikacji powiatowej w Wodzisławiu Śląskim. Autobusy kursujące na linii 32 pojadą wkrótce zmienioną trasą.
REKLAMA
Uwaga pasażerowie autobusów komunikacji powiatowej w Wodzisławiu Śląskim. Autobusy kursujące na linii 32 pojadą wkrótce zmienioną trasą.
Rybnik ponownie będzie miał bezpośrednie połączenie kolejowe z Krakowem. Pociąg do dawnej stolicy Polski wraca do siatki połączeń wraz ze zmianą rozkładu jazdy. Nowy rozkład obowiązywać będzie od niedzieli (14.06). Rybniczanie w kwestii pociągów w mieście mają jednak sporo zastrzeżeń. Niektórzy nie przebierają w słowach i mówią..., że "Rybnik to dziura".
Autobusy w Rybniku, w najbliższych dniach ze względu na długi weekend, pojadą według nieco zmienionego rozkładu jazdy.
14 nowych autobusów elektrycznych zaprezentowano w Jastrzębiu Zdroju. To najnowsza inwestycja jastrzębskiego samorządu i Międzygminnego Związku Komunikacyjnego. Zakupiono także infrastrukturę do ładowania pojazdów.
"Namawiamy Marszałka Województwa Śląskiego na komunikację autobusową z Katowic do Jastrzębia-Zdroju, ale widzę z ich strony bezczynność" - mówi prezydent Michał Urgoł.
Od jutra (1.04) nowe ulgi dla pasażerów Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej. Zaczną obowiązywać nowe rozwiązania, które ułatwią korzystanie z transportu publicznego.
Czy Radlin odejdzie z Międzygminnego Związku Komunikacyjnego i przejdzie do Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej? Do końca marca samorządowcy między innymi z Rydułtów, Pszowa czy właśnie Radlina będące obecnie w strukturach MZK muszą podjąć decyzję.
Pytania o przyszłość komunikacji w regionie i wykluczenie komunikacyjne mieszkańców po odejściu Wodzisławia Śląskiego i Rybnika z Międzygminnego Związku Komunikacyjnego padły w porannej rozmowie w Radio 90.
Czy odejście Miasta Wodzisławia Śląskiego z Międzygminnego Związku Komunikacyjnego i wejście do Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej było dobrym krokiem?
Wracamy do tematu komunikacji miejskiej w Wodzisławiu. Przypomnijmy z początkiem roku pasażerów w mieście zaczęły wozić turkusowe autobusy Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej, która teraz organizuje transport publiczny w mieście. Jak słyszeliście, zmiany nie wszystkim przypadły do gustu.
Mija tydzień od wprowadzenia zmian w komunikacji miejskiej w Wodzisławiu Śląskim. Przypomnijmy od 1 stycznia organizację transportu publicznego w mieście przejęła Wodzisławska Komunikacja Powiatowa. Zniknęły dotychczasowe linie A, B, C i D, zastąpiły je nowe, ponumerowane. Mają one nieco inne trasy oraz zmienione godziny odjazdów.