Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

koronawirus granice

Wracają kontrole na granicy. Słowacy kontrolują Czechów

Czy powrócą problemy pracowników transgranicznych? Na razie się na to nie zanosi, ale każda taka informacja elektryzuje Polaków pracujących na pograniczu. jak informuje „Zwrot” gazeta Polaków w Republice Czeskiej, od najbliższego piątku 18 września, obywatele Republiki Czeskiej, którzy będą chcieli wjechać na Słowację, będą musieli mieć negatywny test na koronawirusa, albo odbyć kwarantannę.

Wiadomości

Prof. Koziołek: Solidarność między narodami pęka

Nie ustają próby zwrócenia uwagi rządu w Pradze na kwestie przekraczania granicy polsko-czeskiej przez Ślązaków. Przypomnijmy, od dwóch tygodni możemy swobodnie podróżować do Republiki Czeskiej – słowo 'swobodnie' jednak nie dotyczy mieszkańców województwa śląskiego. Jeśli nie posiadają badań i nie są pracownikami transgranicznymi, grozi im kara w wysokości miliona kron za przekroczenie granicy.

Wiadomości