Święta i nowy rok bez świętowania w Stonawie
W zawiązku z tragedią, jak miała miejsce w kopalni Stonava w okręgu karwińskim, gdzie w kopalni "Stonawa" zginęło 13 górników, starosta gminy Stonawa Ondřej Febr wystosował do mieszkańców gminy prośbę.
REKLAMA
W zawiązku z tragedią, jak miała miejsce w kopalni Stonava w okręgu karwińskim, gdzie w kopalni "Stonawa" zginęło 13 górników, starosta gminy Stonawa Ondřej Febr wystosował do mieszkańców gminy prośbę.
Od miłości do nienawiści jeden krok. To miał być udany Sylwester i szczęśliwy początek Nowego Roku, a skończyło się awanturą, rozstaniem i wizytą w szpitalnej izbie przyjęć. To historia z Żor. Kobieta i mężczyzna pokłócili się, wracając w Nowy Rok z sylwestrowej zabawy. W pewnym momencie oburzona słowami 21-latka uderzyła swojego partnera w twarz, a ten nie pozostał jej dłużny.
Jak pokazuje praktyka wypadki z materiałami pirotechnicznymi najczęściej zdarzają się na skutek błędów ludzkich. To niewłaściwe obchodzenie się z gotowymi fajerwerkami czy używanie środków nie przeznaczonych do zabawy.
Tej nocy musicie być z nami, jeśli chcecie spędzić naprawdę wyjątkowego Sylwestra. Mamy dla Was największe, najlepsze przeboje! Cała sobota będzie mocno taneczna, od 19.00 rozkręcamy się z muzycznymi mixami, od 20 startuje sylwestrowa impreza, którą poprowadzi dla Was Łukasz Jakubczyk. Mnóstwo tanecznej muzyki i Wasze pozdrowienia! Lepiej być nie może!
O tym, że Radlin z rozmachem, ale bez niepotrzebnego huku przywita Nowy Rok na placu Radlińskich Olimpijczyków, wie cały kraj, a to za sprawą hasła "Nie bój się Burek, w tym roku nie strzelamy". Radlin pokazuje, ze rzeczywiście jest miastem z sercem... z sercem dla zwierząt i organizuje zamiast pokazu sztucznych ogni, pokaz laserowy. Start jutro o 23.30.
Wielkie wyjście, kolacja w domu, a może wyjazd gdzieś dalej. Pomysłów jak pożegnać stary i powitać Nowy Rok jest wiele. Dla każdego co innego wydaje się atrakcyjne.
Żeby z radością przywitać Nowy Rok, pamiętajmy o bezpieczeństwie. Swoim i innych. Nie ryzykujmy, jeśli nie potrafimy obchodzić się z petardami i fajerwerkami. Pamiętajcie, że nie wolno używać ich w miejscach publicznych, chyba że ma się specjalną zgodę.
Na balu, gali w teatrze, a może przed telewizorem? Jak Sylwestra spędzają seniorzy?
Przed nami sylwestrowe szaleństwo. I dylemat wielu rodziców, ale o sposoby na rozwiązanie tego problemu pytał nasz reporter, Damian Zdancewicz.
Rozmaite plany na sylwestrowy wieczór mają mieszkańcy regionu. Jak przekonaliśmy się, każdy proponuje inny sposób na pożegnanie starego i powitanie nowego roku.
Kiedyś tak świętowano we wszystkich miastach naszego regionu, samorządy prześcigały się w organizacji sylwestrowych imprez na placach i rynkach. Z roku na rok takich imprez jest mniej. Ale są takie miejsca, w których nie rezygnują z zabawy o północy.
Na balu, zagranicznej wycieczce, a może na kanapie? Są tacy, którzy wciąż nie zdecydowali jak i gdzie będą żegnać stary i witać nowy rok.