Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Szczygłowice

KWK Szczygłowice

Aktywiści Greenpeace wspięli się na szyb KWK Szczygłowice. Zarzucają kopalni emisję metanu. JSW mówi o zagrożeniu dla życia [AKTUALIZACJA]

Osiem osób - aktywistów organizacji Greenpeace - wspięło się na jeden z kopalnianych szybów KWK Szczygłowice. Rozwiesili na nim baner z napisem, przekonującym o emisji z kopalni metanu. "Stąd wycieka groźny metan" - można na nim przeczytać. Jak informuje Jastrzębska Spółka Węglowa, do której należy szczygłowicka kopalnia, Greenpeace swoim działaniem stworzyło zagrożenie dla życia i zdrowia pracowników kopalni.

Wiadomości