Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tak będzie wyglądać Zespół Szkół Specjalnych w Żorach. Remont dawnej biblioteki trwa

Facebook Twitter

Remont dawnej siedziby biblioteki w Żorach trwa. Na os. Pawlikowskiego powstaje siedziba Zespołu Szkół Specjalnych, budynek będzie nowoczesny i w pełni przygotowany dla potrzeb swoich uczniów i nauczycieli. To ogromna inwestycja, bo obiekt wymaga kompleksowej przebudowy.

fot.zory.pl

W budynku dawnej biblioteki powstanie winda przeznaczona dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wyremontowane zostaną piętro budynku, klatki schodowe oraz toalety. Dobudowana zostanie także klatka schodowa wraz z dodatkowymi pomieszczeniami. Planowana jest też wymiana grzejników, instalacji elektrycznej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i teleinformatycznej. Ściany zewnętrzne i dach zostaną ocieplone.

W ramach projektu do istniejącego obiektu dobudowany zostanie dwukondygnacyjny budynek, w którym powstanie wyczekiwana przez szkolną społeczność sala gimnastyczna wraz z zapleczem, składającym się z dwóch szatni z łazienkami i prysznicami, magazynu sprzętu sportowego, pokoju dla nauczycieli z łazienką oraz siłowni dla sześciu stanowisk. W nowej siedzibie ZSS oprócz pomieszczeń typowo dydaktycznych, znajdą się również specjalistyczne pracownie, takie jak sala rehabilitacyjna, sala do hydroterapii, sala relaksacji z koloroterapią i aromaterapią, a także sala zabaw ruchowych dla najmłodszych.

fot.zory.pl

Pomiędzy dwoma budynkami powstanie łącznik, w którym będzie znajdowało się główne wejście do budynku. Zaprojektowano też pochylnie umożliwiające wejście do szkoły osób z niepełnosprawnościami. Na ogrodzonym terenie szkoły pojawią się ławki i plac zabaw. Wykonawcą robót jest Zakład Usług Specjalistycznych Roman Sozański oraz Spółka OLAX. Planowany koszt inwestycji to 12 994 924,89 zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 408 393,32 zł.

Tak ma wyglądać szkoła specjalna po przebudowie budynku na osiedlu Pawlikowskiego:

Wizualizacja Zespołu Szkół Specjalnych w Żorach/zory.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2022