Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tak dobrego roku w rybnickiej szermierce jeszcze nie było

Facebook Twitter

Tak dobrego roku w rybnickiej szermierce jeszcze nie było - przyznaje w rozmowie z Arkadiuszem Żabką Krystian Fajkis kierownik sekcji szermierczej Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego.

Szermierze, podczas tradycyjnego przedświątecznego spotkania podsumowali kończący się rok.

Dziewięć medali Mistrzostw Polski w ubiegłym roku, wydawało si, nie do pokonania. Natomiast w tym roku kolejne 9 medali Mistrzostw Polski i dodatkowo dwa medale Mistrzostw Europy indywidualny Alicji Klasik oraz drużynowy Alicji Klasik i Kingi Zgryźniak, które walczyli w tej brązowej drużynie w Mistrzostwach Europy.

Niestety, w ślad za sukcesami sportowymi nie idzie wsparcie finansowe dla klubu. Miasto Rybnik zapowiedziało w przyszłym roku mniej pieniędzy na sport. W rybnickiej sekcji szermierki trenuje około 100 osób. Szkoli ich trzech trenerów, od przyszłego roku ma pojawić się w klubie czwarty szkoleniowiec, bo z roku na rok przybywa amatorów szpady.

Szermierka nie tylko w Rybniku staje się popularna. Na terenie Polski przybywa klubów szermierczych, jeszcze kilkanaście lat temu tych klubów było 70-80. Aktualnie jest ich około 150.

Przed rybnickimi szermierzami Puchar Świata w Hiszpanii.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj