Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tak wiślańscy górale uczcili majowe święta! [WIDEO]

Facebook Twitter

Bez tłumnych pochodów, bez kotylionów, orkiestr i... żołnierskiej grochówki. Tak w czasie pandemii obchodzimy święto Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i Konstytucji 3 Maja.

Inaczej, ale świętujemy! Nie zapominamy o tradycji i wartościach. W Wiśle podobnie jak i w innych miastach, co roku odbywały się uroczystości związane z majowymi świętami.

Jako że w tym roku nie możemy w Wiśle tłumnie spotkać się, aby wspólnie świętować Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, postanowiliśmy z tej okazji przygotować krótki filmik o tym, jak wiślańscy górale świętują ten dzień

– informuje urząd miasta Wisły. Czterech wiślan z trombitą i polskimi flagami spotkało się na grzbiecie góry Cieńków, aby wspólnie odśpiewać „Witaj majowa jutrzenko”.

Drugą część filmu stanowi moment złożenia kwiatów pod pomnikiem Poległym i Walczącym o Polskość i Wolność Ojczyzny przez burmistrza Wisły – Tomasza Bujoka i Przewodniczącego Rady Miasta – Janusza Podżorskiego oraz fragment przemówienia, na pustym w tym roku placu przy pomniku, nad brzegiem rzeki Wisły, gdzie co roku gromadziliśmy się trzeciego maja.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023