Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Taka oto historia wodzisławskiej obrączki spodobała się najbardziej

Facebook Twitter

Zakończyliśmy głosowanie w sprawie historii wodzisławskiej obrączki. Do finału dotarły 4 opowieści, to jak sobie historię znalezionej obrączki przy szpitalu w Wodzisławiu wyobrazili Olimpia i Izabela z Wodzisławia, Jarek i Ania z Rybnika. Najwięcej głosów zdobyła Ania za historię Bogny i Chocimira.

Najwięcej głosów zdobyła historia stworzona przez Anię z Rybnika, dokładniej z dziennicy Paruszowiec- Piaski, posłuchaj w jakich okolicznościach powstała:

Do Ani wędruje kupon na wyroby jubilerskie.

A to zwycięska opowieść:

Bogna i Chociemir poznali się na dansingu w remizie na wakacjach latem 1963 roku. Oboje przyszli z innymi partnerami, ale coś zaiskrzyło i nie mogli od siebie oderwać wzroku. Mimo iż ich rodzinne domy dzieliła odległość kilkuset kilometrów utrzymali kontakt przez dwa następne lata korespondując ze sobą, a później spotykając się raz w miesiącu. Chociemir zawsze z bijącym sercem wsiadał w pociąg i przemierzał drogę z wioski pod Wrocławiem do Jastrzębiej Góry, gdzie mieszkała Bogna. Wiedział, że to ta jedyna. Pobrali się w 1966 roku i od tego czasu nieprzerwanie trwali ze sobą w zdrowiu i chorobie. Pod koniec lat 70-tych przeprowadzili się za chlebem w okolice Wodzisławia. Chociek rozpoczął pracę na kopalni, a Bogna zajmowała się domem i dziećmi. Byli ze sobą szczęśliwi. Niestety, wszystko co dobre kiedyś się kończy. Po ponad 50 latach wspólnego życia Chociemir poważnie zachorował i trafił do szpitala, w którym po kilku dniach zmarł. Bogna zrozpaczona usiadła na ławce przed szpitalem i bawiąc się obrączką wspominała wspólne życie. Nagle pierścionek wypadł z jej ręki, a Bogna zasnęła snem wiecznym. Żyli razem i umarli razem. Jedno nie mogło żyć bez drugiego…

Ani gratulujemy, a wszystkim słuchaczom dziękujemy za zabawę!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022