Takiej frekwencji nie spodziewał się nikt. W VII Żorskim Biegu Ulicznym udział wzięło 1750 biegaczy i biegaczek

Rekord sprzed roku został tym samym poprawiony o ponad pół tysiąca osób. Sam bieg po zdrowie na dystansie dwóch kilometrów zgromadził na starcie ponad 870 zawodników.

Z frekwencji i przebiegu całej imprezy, zadowolony był dyrektor żorskiego MOSiRu, Arkadiusz Stanula:

Wśród biegaczy, jak co roku była także duża grupa żorskich karateków z miejscowego klubu „Shogun”. Na dystansie 10 kilometrów pobiegł jeden z nich, Tomasz Górecki:

Po zdrowie poszła także duża grupa uczestników marszu nordic walking, licznie reprezentowany był Uniwersytet III Wieku z Żor. Dystans 3 kilometrów pokonała z kijkami Gerda Kopystyńska:

Jak co roku bieg miał również gości specjalnych. W tym roku były to halowa Mistrzyni Świata w skoku wzwyż, Kamila Lićwinko i żorzanka, najszybsza biała juniorka świata, Ewa Swoboda, która także stanęła na starcie jednego z biegów:

Kamila Lićwinko nie stanęła na starcie, ale jak mówiła, z chęcią przyjęła zaproszenie i z podziwem obserwowała zawody:

Dodajmy, że bieg główny na dystansie 10 kilometrów wśród pań wygrała Ewa Kucharska z Pszczyny, wśród mężczyzn najszybszy był Szymon Topolnicki z Tychów. Siódmy Żorski Bieg Uliczny obserwował z mikrofonem Robert Krzyżaniak.