Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tancerki Mirażu nagrodzone na Viverso. Zdobyły złoty i srebrny medal

Facebook Twitter

Tancerki zespołu Miraż z Wodzisławskiego Centrum Kultury zdobyły złoty i srebrny medal podczas IX Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca VIVERSO 2022, który odbył się w Rybniku.

fot.Miraż

Na tegorocznej edycji festiwalu zespół Miraż zaprezentował swoje dwie najlepsze tancerki baletowe, Zuzannę Wójtowicz i Annę Kubicz. Dziewczynki zostały przygotowane przez trenerkę i choreografkę Evgeniyę Makeevą-Wyputę. Zuzanna zdobyła 1 miejsce w kategorii solo balet 16+ lat, natomiast Anna 2 miejsce w kategorii solo balet 12-13 lat.

fot.Miraż/Zuzanna Wójtowicz

Serdecznie gratuluję tancerkom kolejnego sukcesu. Cały zespół Miraż, zarówno tancerze jak i ich trenerzy, ciężko pracują na salach treningowych, by osiągać później takie sukcesy. Jestem dumna, że ilekroć młodzi artyści z Wodzisławskiego Centrum Kultury prezentują swoje umiejętności na zewnętrznych imprezach, są doceniani przez publiczność i jury. To dowodzi, że nasze zespoły są obiektywnie na bardzo wysokim poziomie

– mówi z satysfakcją Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

fot.Miraż/Anna Kubicz

Ogólnopolski Festiwal Tańca VIVERSO to jeden z największych i najbardziej uznanych festiwali tańca w Polsce, na który co roku zjeżdża się około dwóch tysięcy uczestników. Tancerze rywalizują w dyscyplinach solo, duet, grupa i formacja w kilku stylach tańca: taniec jazzowy, współczesny, klasyczny, show dance, disco dance, taniec towarzyski i inne formy tańca.

Obecnie zespół taneczny Miraż trenuje choreografie na udział w Krajowych Mistrzostwach IDO w Janowie Podlaskim w stylach modern & contemporary dance, tap dance,ballet, belly dance/oriental, acrobatic dance, które odbędę się na początku kwietnia.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022