Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tancerki z Żor zdobyły mistrzostwo kraju. Wywalczyły również nominacje na mistrzostwa Europy

Facebook Twitter

Kilkanaście tancerek wystartowało na Krajowych Mistrzostwach IDO Modern&Ballet w Raszynie. Dziewczynki zaprezentowały się w konkurencjach solo w technikach tańca balet oraz modern & contemporary dance. Wywalczyły również nominacje na mistrzostwa Europy.

fot.mat.prasowe

Do Żor z mistrzostwem kraju wróciła najmłodsza tancerka Hanna Bednarska, która zdobyła złoty medal w kategorii Ballet do lat 7. Z kolei wicemistrzynią kraju w kat. Ballet Repertuar Junior2 została Maja Dawidenko. Tuż za podium (4 miejsce) w tej samej kategorii znalazła się Małgorzata Filipowska.

Wysokie wyniki odnotowały również: Zoja Polok (5 miejsce, Ballet Repertuar Children), Agata Frelich (6 miejsce, Ballet Repertuar Children), Emma Gilga (5 miejsce, Ballet Repertuar Junior1), Emilia Morys (Ballet Repertuar Junior1). Ponadto w 1/2 finału w kategorii Ballet Repertuar Children znalazły się: Blanka Bednarska, Zuzanna Pietryja, Emilia Grzenia, a w 1/2finału w kat. Ballet Open Children: Emilia Grzenia, Zuzanna Pietryja, Agata Frelich.

Tancerki wystartowały także w technice tańca modern. Konkurencja na parkiecie była duża, liczba zawodniczek często przekraczała setkę w danej kategorii wiekowej.

Do KM IDO w Raszynie tancerki zostały przygotowane przez trenerów głównych: Monikę Janas-Nowacką, Monikę Kiermasz, Paulinę Święs. Grupy, których w szkole obecnie jest 6, specjalizują się w technikach: balet, jazz, modern. Ze szkołą współpracuje Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych KreatoR, które wspiera taneczny rozwój dzieci, również pozyskując konieczne środki finansowe. Dodajmy, że wyjazd na KM IDO w Raszynie został finansowo wsparty przez Gminę Miejską Żory.

fot.mat.prasowe/Paulina Święs Małgorzata Filipowska Monika Janas-Nowacka Maja Dawidenko Monika Kiermasz

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj