Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Tańczyć może każdy, w każdym wieku. Festiwal Tańca „Senior dance”

Facebook Twitter

Będą to udowadniać seniorzy, którzy w najbliższą sobotę (25.11.) przyjadą do Wodzisławia na Festiwal Tańca "Senior dance". Udział w imprezie zapowiedziało 160 tancerzy z 13 Uniwersytetów III Wieku, nie tylko z terenu województwa śląskiego ale także z opolskiego i małopolskiego.

fot. facebook.com/miastowodzislawslaski

160 tancerzy wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury podczas Festiwalu Tańca „Senior Dance”. Na imprezę zaprasza WCK wraz z Wodzisławskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku i Szkołą Tańca „Dance Floor Kings”.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 25 listopada o godzinie 11:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury. Imprezę objął patronatem Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego, Mieczysław Kieca.

Podczas festiwalu zaprezentują się przedstawiciele trzynastu Uniwersytetów Trzeciego Wieku z województwa śląskiego, opolskiego a także małopolskiego. Swój udział potwierdziło już 20 zespołów co tworzy łączną liczbę 160 uczestników.

Organizacja festiwalu tanecznego dla seniorów jest wynikiem dobrej współpracy naszej placówki z Wodzisławskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Z zainteresowaniem przyjąłem ciekawą inicjatywę, przedstawioną przez panią prezes – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

– Dziesięć lat naszej działalności i aktywności zobowiązuje do wypłynięcia na szersze wody. Seniorki uwielbiają taniec, stąd w naszej urozmaiconej ofercie zajęć znalazło się miejsce na zumbę, latynoskie rytmy i taniec liniowy. Lubimy tańczyć i dlatego wyszliśmy z inicjatywą zorganizowania festiwalu – zaznacza Jadwiga Holeczek-Wojdat, prezes zarządu Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Rejestracja grup rozpocznie się od godziny 10:00, zaś publiczność na sali widowiskowej zasiąść będzie mogła od godziny 11:00.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2020