Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Taneczny protest kobiet w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Nazywam się Miliard, czyli protest kobiet. Już po raz drugi w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się wspólny taniec przeciwko przemocy wobec kobiet. Akcja organizowana w ramach międzynarodowej kampanii One Billion Rising/Nazywam się Miliard, odbędzie się dziś (14.02.) na placu przed galerią handlową przy ul. Warszawskiej.

Fot. niekverlaan \ pixabay.com

Zbiórka o godzinie 10:45, natomiast rozpoczęcie tańca o godzinie 11:00. Wydarzenie ma zwrócić szczególną uwagę na przemoc wobec kobiet, w tym łamanie ich prawa do wyraźnej zgody na kontakty intymne. Hasło tegorocznej edycji akcji brzmi: „Tylko tak oznacza zgodę”. Przyjdź, tańcz i protestuj przeciwko przemocy wobec kobiet!

Do akcji zostały zaproszone szkoły, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Młodzieżowa Rada Miasta, a także organizacje pozarządowe.

Próby odbywają się indywidualnie w szkołach. Podczas wydarzenia taniec poprowadzi instruktorka tańca, członkini Jastrzębskiej Rady Kobiet – Katarzyna Nowak. Organizatorką przedsięwzięcia jest Ewelina Auguścik. Wydarzenie współorganizują: Jastrzębskie Forum Kobiet oraz Jastrzębska Rada Kobiet.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj