Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tanio bileciki, tanio! Policjanci z Jastrzębia zatrzymali mężczyznę, który sprzedawał fikcyjne bilety

Facebook Twitter

Oferował sprzedaż biletów na wydarzenia kulturalne i sportowe i oszukiwał ludzi! Policjanci z Jastrzębia zatrzymali 27-latka. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci z Jastrzębia

Policjanci z Jastrzębia zatrzymali 27-latka

Mundurowi wpadli na trop 27-latka gdy zajęli się sprawą oszustw internetowych. Dotyczyły one sprzedaży biletów na różne wydarzenia kulturalno-sportowe. Jak ustalili policjanci, mężczyzna sprawdzał gdzie i w jakich terminach mają odbywać się popularne wydarzenia. W większości były to koncerty znanych gwiazd, występy, festiwale, mecze piłki nożnej czy np. imprezy jeździeckie. Następnie zamieszczał ogłoszenia na znanym portalu społecznościowym o sprzedaży wejściówek w atrakcyjnych cenach.

Osoby zainteresowane zapraszał do rozmowy na prywatnym czacie. Nabywcom podawał fałszywe dane oraz swój prawdziwy numer konta. Niczego nieświadomi kupujący płacili za biletów, których nigdy nie dostawali. Policjanci dotarli do 47  osób, które łącznie straciły blisko 13 tysięcy złotych. Już w lutym tego roku jastrzębianin został już objęty policyjnym dozorem ale dalej oszukiwał sprzedając fikcyjne bilety. Teraz decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024