Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Targi nowoczesnego designu w Ostrawie

Facebook Twitter

Meat Design Ostrava to coś dla miłośników designu i projektowania wnętrz, a partnerem po stronie polskiej jest Zamek Cieszyn.

mat.prasowe

Piąta edycja festiwalu sztuki użytkowej i aranżacji wnętrz rozpocznie się już w piątek (22.11.) i potrwa do niedzieli (24.11.). Meat Design Ostrava przedstawi najnowsze trendy w dziedzinie aranżacji i wyposażenia wnętrz, mebli, dodatków, dekoracji i artykułów codziennego użytku.

Meat Design Ostrava to także moda, książki lub biżuteria. Wykłady projektantów, architektów i wizjonerów – znanych i mniej znanych. Po raz pierwszy przyjeżdżają do Czech wiodące osobistości japońskiego designu – goście będą mogli spotykać się z nimi przez trzy dni w specjalnej strefie Tokyo Stage.

– Po raz pierwszy udało nam się zaprosić do Republiki Czeskiej znanych japońskich designerów, którzy od piątku do niedzieli będą do dyspozycji odwiedzających prowadząc wykłady i warsztaty w ramach zupełnie nowego TOKYO STAGE w hali Gong. Odwiedzający mogą wziąć udział w tradycyjnej japońskiej ceremonii parzenia herbaty, kupić japońskie produkty w pop-up sklepie lub obserwować przy pracy najlepszego japońskiego grafika lub rysownika

– zapowiada dyrektor targów Karolína Skórková.

Nie tylko młodzież zna kultowe marki obuwia sportowego (Converse lub Adidas), ale niezbyt kojarzy japońskich twórców, którzy ją współtworzą. Miło nam donieść, że przybyli już na miejsce na przykład Shuji Nagai – dyrektor kreatywny kultowej marki Beams, Masanori Ushiki – znany ilustrator i rysownik oraz japonolog Petr Holý, który mieszka w Tokio od ponad 20 lat i obecnie prowadzi Salon Kultury Chekogura. Całą japońską sekcję przygotował dla Meat Design kurator Lukáš Holinka, grafik i wielki promotor kultury i japońskiego designu w Czechach.

Dla wszystkich przygotowane są warsztaty, wystawy, nieformalne spotkania z projektantami. Organizatorzy nie zapomnieli również o dobrym jedzeniu i rozrywce dla dzieci (przygotowana jest również opieka nad milusińskimi).

W trakcie targów można kupić prezenty na każdą kieszeń, ale także najwyższej jakości artykuły dla wymagających. W tym roku Meat Design to prezentacja dwustu designerskich marek z jednym warunkiem dla wystawców i twórców: wszystko można kupić lub zamówić w trakcie trwania Meat Design. Żadnych prototypów lub teorii!

W piątek widzowie na przykład mogą poznać produkcję młodej czeskiej huty szkła Lasvit, wysłuchać wykładu ikony czeskiej architektury wnętrz profesora Jiřego Pelcla, młodych projektantów Borisa Klimka, Lukáša Nováka lub Michała Riabiča, ale także zapoznać się z pracami renomowanego studia Najbrt.

W porównaniu do poprzednich edycji Meat Design został poszerzony o inne sekcje, skupiając się także na zrównoważonym rozwoju, przyjaznym środowisku i slow designie mebli (GREEN & HOME STAGE w Brick House). Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się warsztaty, gdzie każdy może wykonać coś, co będzie mu służyć i ozdobi jego dom.

Do 21 listopada w sieci GoOut dostępne są trzydniowe bilety w promocyjnej cenie 200 CZK (180 dla studentów oraz seniorów), dzieci w wieku poniżej 15 lat przysługuje bezpłatny wstęp. Od 22 listopada bilety będą dostępne na miejscu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj