StartSpacja - warto kliknąć

Tarzan. Król Dżungli. Jeden z najsłynniejszych bohaterów ponownie na wielkim ekranie!

Kiedy w 1913 roku publikacji doczekała się pierwsza powieść Edgara Rice Burroughsa , nikt nie spodziewał się, że początkujący autor stanie się jednym z najbardziej poczytnych pisarzy XX wieku, a historia Tarzana doczeka się 23 kolejnych części. Kulturowy dobytek to nie tylko seria książek, ale także liczni naśladowcy, wiele filmów, a także seriale, bajki animowane, a nawet gry komputerowe.

Pierwsza filmowa adaptacja powstała już w 1918 roku. Od tamtego momentu powstało około dziewięćdziesiąt kolejnych ekranizacji. Rzadko, która fikcyjna postać wpłynęła tak mocno na wyobraźnię dzieci z całego świata. Od blisko stu lat chłopcy na podwórkach skaczą po drzewach wydając z siebie okrzyki podobne do Tarzana. A dziewczynki marzą, o tym, że przytrafi im się piękna romantyczna historia, taka jak połączyła Jane i Tarzana.

Reżyseria: Reinhard Klooss („Safari”, „Wyspa dinozaura”)

Obsada:

  • Kellan Lutz („Niezniszczalin 3”,„Saga: Zmierzch”, „Koszmar z ulicy Wiązów”, „Gry małżeńskie”)
  • Spencer Locke („Miłość w wielkim mieście”, „Karaoke Man”)
  • Jaime Ray („Eastwick”, „Moja dziewczyna wychodzi za mąż”, „Złap mnie, jeśli potrafisz”)

Gatunek: animowany, familijny, przygodowy
Produkcja: Niemcy/USA 2013
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

Zrealizowana z wielkim rozmachem animowana opowieść o niezwykłych przygodach chłopca wychowanego przez zwierzęta w samym sercu egzotycznej dżungli.

Sympatyczna małpa Kala znajduje w dżungli opuszczone ludzkie niemowlę. Mimo początkowej nieufności stada, postanawia zaopiekować się dzieckiem. Chłopiec dorasta pod okiem górskich goryli jako jeden z nich, powoli ucząc się praw dżungli. Pod ich opieką wyrasta na silnego młodego mężczyznę znanego jako Tarzan.

W wieku 14 lat po raz pierwszy spotyka innego człowieka: Jane Porter, piękną i odważną nastolatkę odwiedzającą Afrykę ze swoim ojcem. Ten dzień na zawsze zmieni życie chłopaka. Zapragnie zrozumieć kim jest, a przede wszystkim znów spotkać niezwykłą Jane. Nie spodziewa się, że wkrótce jego czworonożni przyjaciele znajdą się w niebezpieczeństwie przed, którym tylko on będzie mógł ich obronić.

źródło: Monolith Films

Tarzan. Król dżungli – zwiastun

Tarzan. Król dżungli – making of

Zostaw komentarz