Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tatrzański Park Narodowy: Od soboty obowiązkowe maseczki na szlakach [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Góry jesienią są szczególnie piękne. Jeśli jednak wybierasz się na weekend w Tatry, pamiętaj o maseczkach. Od soboty powiat tatrzański znajdzie się w czerwonej strefie, która obejmie również górskie szlaki. Podczas wędrówek po Tatrzańskim Parku Narodowym powinno się nosić maseczkę lub w inny sposób zakrywać nos i usta – poinformowały w piątek (02.10.) władze TPN.

majówkę oszustwa

Aktualizacja godz. 15.20

Jak poinformowała stacja RMF

– Nie ma obecnie regulacji rządowych, z których wynikałoby, że parki narodowe objęte czerwonymi strefami powinny być zamknięte. W związku z tym władze TPN nie planują obecnie zamknięcia tatrzańskich szlaków. W rozmowie z reportem tej stacji, przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia zaznaczył, że od początku wprowadzania stref żółtych i czerwonych lasy, rezerwaty i parki narodowe zostały wyłączone z nakazu zasłaniania ust i nosa. Nie dotyczy to jednak parkingu przed wjazdem do parku, czy schroniska na jego terenie – tam koniecznie trzeba założyć maseczkę.

 

Wśród obostrzeń dla czerwonych stref znajduje się m.in. obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych. Szlaki są takim miejscem

– poinformowała Ewa Holek-Krzysztof z TPN. Jak wyjaśniła , że nie ma obecnie regulacji rządowych, z których wynikałoby, że parki narodowe objęte czerwonymi strefami powinny być zamknięte. W związku z tym władze TPN nie planują obecnie zamknięcia tatrzańskich szlaków.

(PAP)

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024