Tauron liga juniorska rozstrzygnięta. Zwycięża Hetman GKS Katowice. Srebro dla UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój

Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów TAURON Liga Juniorów 2023 za nami. W niedzielę (12.02.) na Stadionie Śląskim odbył się ostatni zjazd wśród najmłodszych szachistów w naszym województwie. Pierwsze miejsce wywalczyli zawodnicy Hetmana GKS Katowice, srebro powędrowało do UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój, brązowy medal zdobyła UKS Pałac Młodzieży Katowice.

Tauron Liga juniorska rozstrzygnięta. Zwycięża Hetman GKS Katowice. Srebro dla UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój

Dzisiaj zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów- Tauron Liga Juniorów 2023. W Mistrzostwach rywalizowało 37 drużyn, które reprezentowały śląskie kluby. W najwyższym poziomie rozgrywek – Ekstraliga, pierwsze miejsce trzy miejsca wywalczyli:

1. Hetman GKS Katowice I,
  2. UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój I,
  3. UKS Pałac Młodzieży Katowice.

Tauron liga juniorska ekstraliga 2023: Zwycięża Hetman GKS Katowice. Srebro dla UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój

Dwie pierwsze drużyny wygrały wszystkie swoje mecze, a w bezpośrednim starciu szachiści z Katowic okazały się lepsze od zawodników z Jastrzębia. Brązowy medal zdobyła drużyna UKS Pałac Młodzieży Katowice.

10. KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – spadek do I Ligi

Najlepszy wynik indywidualny osiągnął Antoni Radzimski – UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój, który wygrał wszystkie 9 partii i tym samym zdobył 100% możliwych punktów.

Wyniki końcowe: TUTAJ.

Z postawy swoich zawodników zadowolony był Michał Tworuszka, trener drużyny Hetman GKS Katowice:

Michał Tworuszka: Hetman GKS Katowice wygrał drużynowe mistrzostwa Śląska Tauron Ekstraligę. Obroniliśmy tytuł z zeszłego roku. W tym roku też wystawiliśmy najwięcej drużyn ze Śląska, co uważam za ogromny sukces. Rozgrywanie tego na Stadionie Śląskim jest wspaniałą promocją szachów wśród dzieci i młodzieży. Ogromne podziękowania dla Śląskiego Związku Szachowego, że to odbywa się tutaj.

Tauron liga juniorska I liga 2023: Zwycięża UKS Baszta Wodzisław Śląski. Srebro dla Smart Skoczek Czerwionka-Leszczyny II

W I Lidze w stawce 27 drużyn, tytuł Mistrzowski zdobyła drużyna UKS Baszta Wodzisław Śląski, srebrny medal wywalczyli szachiści z APA Smart Skoczek Czerwionka-Leszczyny II. Te dwie drużyny zagrają w przyszłym roku w Ekstralidze. Brązowy medal zdobyli zawodnicy z MDK nr 1 Bytom.

Działacze Śląskiego Związku Szachowego zaznaczają, że najbardziej cieszy coraz więcej drużyn startujących w zawodach:

Rafał Faron: Zakończyliśmy drużynowe mistrzostwa Śląska Tauron I ligę oraz ekstraligę juniorów. Poziom rozgrywek z roku na rok jest coraz wyższy. Co najbardziej nas zadowala, jako zarząd Śląskiego Związku Szachowego oraz pozostałe kluby, że z roku na rok coraz więcej klubów bierze udział w drużynowych mistrzostwach Śląska juniorów.

-powiedział Rafał Faron ze Śląskiego Związku Szachowego.