Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tauron proponuje Rafako rozmowy. Czy spółki dojdą do porozumienia?

Facebook Twitter

Rafako i Tauron będą dalej prowadzić rozmowy. Tak wynika z dzisiejszego (19.01.) komunikatu, który opublikowała spółka energetyczna. Chce rozmów z raciborską firmą, oferując jednocześnie pomoc dla pracowników. Szczegółów jednak nie podano.

rafako

Grupa Rafako zwróciła się do TAURON Wytwarzanie z propozycją powrotu do negocjacji. Strony ustalają dogodny termin ich przeprowadzenia. Przedstawiciele TAURON Wytwarzanie wyrazili wstępną zgodę na powrót do rozmów.

Liczymy na polubowne rozwiązanie kwestii spornych. Warunkiem ich powodzenia jest wycofanie się Rafako z pomysłu dotyczącego nieuzasadnionych roszczeń, wydłużenia gwarancji oraz przedstawienia realnego harmonogramu usunięcia zidentyfikowanych wad i usterek

– wyjaśnia Trajan Szuladziński, prezes zarządu TAURON Wytwarzanie. Jednak jak dodaje Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia –

Łukasz Zimnoch: Tauron, na wypadek niepowodzenia rozmów, przygotowuje pakiet rozwiązań wspierających pracowników, podwykonawców oraz samorząd w Raciborzu przed skutkami problemów Rafako. W minionym tygodniu Tauron wezwał Rafako do zapłaty kar umownych i odszkodowania na łączną kwotę ponad miliard trzysta milionów zł. Ze wstępnych analiz wynika, że błędy projektowe dotyczą m.in. kluczowych układów technologicznych: zespołów młynowych, układu odpirytowania, odżużlacza, instalacji transportu żużla oraz komory paleniskowej.

Rzecznik nie precyzuje jednak jaką formę miałaby przybrać oferowana pomoc.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj