Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

TBS w Rybniku unieważniło przetarg na budowę 80 mieszkań. Powodem są koszty

Facebook Twitter

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Rybniku unieważniło przetarg na budowę 80 mieszkań w centrum miasta przy ulicy Hallera. Powód? Koszty. Oferty były nawet o 13 milionów złotych wyższe, od kosztorysu przygotowanego przez urzędników.

Wizualizacja inwestycji przy ulicy Hallera w Rybniku

To efekt rosnących cen materiałów budowlanych

– uważa prezydent Rybnika:

Piotr Kuczera: Prawda jest też taka, że dzisiaj galopujące ceny głównie stali powodują, że jednak te oferty z rynku są droższe. Po to robimy drugi przetarg żeby zobaczyć czy rzeczywiście ta wycena była bardzo dokładna, czy jest szansa na obniżenie tej ceny, ale to powinno interesować inwestorów którzy chcą jednak otrzymać ten plan budowy.

Prezydent Piotr Kuczera

Kosztorys był przygotowany kilka miesięcy temu

– dodaje prezydent:

Piotr Kuczera: Ta wycena przed złożeniem do Banku Gospodarstwa Krajowego musiała być przygotowana, także nie do końca jest prawdą to, że pokazaliśmy jakiś stary kosztorys sprzed 2-3 lat. TBS miało swój kosztorys który został wyceniony przez profesjonalistów.

Unieważnienie przetargu oznacza póki co, odłożenie w czasie zagospodarowania atrakcyjnego terenu w centrum miasta, gdzie na terenie byłego parkingu miały powstać mieszkania i lokale użytkowe. Na razie nie jest znana data ogłoszenia drugiego przetargu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj