Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Te telefony są podejrzane! Nie daj się oszukać. Radio 90 ostrzega!

Facebook Twitter

Ostrzegamy! Tego popołudnia (29.07.) znów zaatakowali oszuści! Jak informują rybniccy policjanci do mieszkańców Rybnika i okolic dzwonią osoby z informacją o wypadku kogoś z rodziny. Takie sygnały dostali z Jejkowic, Chwałowic czy centrum Rybnika.

Nie ma informacji, że w którymś z przypadków oszustom udało się wyłudzić pieniądze. W Radiu 90 od razu ostrzegamy i apelujemy. Jeśli odbierzecie podejrzany telefon wykonany na numer stacjonarny, zgłoście to policji. Sprawdźcie u bliskich informację o wypadku, nikomu nie przekazujcie żadnych pieniędzy. Seniorzy bądźcie ostrożni, do młodych ludzi apelujemy: ostrzeżcie swoich rodziców czy dziadków.

Za policją przypominamy co zrobić, by nie stać się ofiarą oszustów:

Przede wszystkim należy zachować ostrożność – jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań.
W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie czy przelaniu ich na inne konto.
W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon, za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w dyskusję z oszustem. Jeżeli nie wiemy jak zareagować, powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś bliskiemu.
Nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub przechowujemy na koncie.
Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to, czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

 Policja kolejny raz zwraca się z apelem, zwłaszcza do osób młodych:

Informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj