Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Te wafelki mogą mieć salmonellę

Facebook Twitter

Tych wafli lepiej nie jeść. Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne przed ciastkami wyprodukowanymi przez firmę Tadex z Jawora. Chodzi o suche wafle, jedna z partii może zawierać Salmonellę.

fot. gis.gov.pl

Bakteria została wykryta w mleku w proszku, które użyto do produkcji ciastek. Chodzi o następujące produkty: Wafle suche Mega PAAKA 400 g, Wafle suche Tortowe 140, Chrupaki, Wafle suche 70 g i Wafle suche 170 g. Producent wyrobów to : Zakład Handlowo-Usługowy „Tadex” Tadeusz Koniak ul. Kościuszki 13, 59-400 Jawor.

 nr partii/data minimalnej trwałości: od 07.09.2019 do 22.09.2019

– W związku z postępowaniem wyjaśniającym w sprawie mleka w proszku zanieczyszczonego Salmonella Anatum organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej przeprowadziły kontrolę u odbiorcy kwestionowanej partii mleka w proszku – Zakładzie Handlowo-Usługowym „Tadex” Tadeusz Koniak. Ustalono, że kwestionowana partia mleka w proszku została wykorzystana do produkcji wafli suchych. Ze względu na potencjalną możliwość zanieczyszczenia krzyżowego producent zdecydował o wycofaniu z obrotu wszystkich produktów, do produkcji których użyto kwestionowany surowiec – podał Główny Inspektorat Sanitarny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2020