Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Teatr Lalek Marka Żyły, Carrantuohill i atrakcje plenerowe na otwarciu Ogrodu Społecznego w Rybniku

Facebook Twitter

Organizatorzy zapraszają na Piknik do Parku Górnika w sobotę (19.09.) o godz. 15.00. Obowiązywać będą obostrzenia sanitarne adekwatne do aktualnej sytuacji epidemiologicznej w dniu imprezy.

www.dkchwalowice.pl

Na całym terenie Ogrodu Społecznego pojawią się stanowiska plenerowe do przeprowadzenia warsztatów i zajęć praktyczno-ogrodniczych, stanowiska na warzywnik, zielnik i miejsce na rośliny miododajne, rozstawione będą parasole, a dla wszystkich uczestników Pikniku przygotowany będzie smaczny poczęstunek. Warsztaty będą przeprowadzone przez profesjonalnych animatorów. Impreza będzie realizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Kulturalno – Edukacyjnych „Kulturalny Domek”.

W ramach pikniku zostaną zrealizowane następujące warsztaty ogrodnicze:

  • Ogródek dla elfów – warsztat dla dzieci. Zamienimy się w projektantów i stworzymy miniaturowe ogrody dla leśnych elfów. Dzieci otrzymają donicee wypełnione ziemią oraz różne materiały do stworzenia ogrodu: patyczki, kamienie, nasiona i rośliny. Prace zaprezentowane będą później na wystawie w ogrodzie.
  • Latawce-dmuchawce – warsztat dla dzieci. Gdzie najlepiej w mieście puszczać latawce? Oczywiście, że w ogrodzie. Podczas warsztatu, każdy uczestnik stworzy własny latawiec o lekkiej konstrukcji, przyozdobi go według własnego pomysłu i… wszyscy razem pobiegniemy szukać wiatru.
  • Rowerem po drzewka – warsztat skierowany do dzieci i młodzieży. Grupowe pedałowanie na specjalnie skonstruowanych stojakach rowerowych, w których obroty kół przeliczają się na ilość drzewek, które w ten sposób wszyscy uczestnicy „wykręcają” dla swojego miasta jako przyszły NOWY LAS.
  • Kopciuch – warsztat dla dzieci i młodzieży. Prowadzący zainteresują uczestników ważnymi tematami, będzie o: niskiej emisji, czystym powietrzu, recyklingu oraz problemach związanych z segregacją odpadów.
  • Tworzymy ogród – warsztat dla seniorów, którzy będą tworzyć warzywniak oraz sadzić na terenie ogrodu rośliny miododajne. Warsztaty będą wymagały zaangażowania, wyłoniony sotanie lokalny lider, który po zakończonym projekcie będzie aktywizował seniorów do dalszej pracy w ogrodzie.
  • Mały ogrodnik – warsztat skierowany do dzieci, które dowiedzą się o rodzajach ziół i ich zastosowaniu. Następnie w grupach, we wskazanych miejscach oraz donicach, pod okiem animatorów, stworzą żywe zielniki.
  • Cuda natury – warsztat rzemieślniczy skierowany do dzieci. Będzie o ekologii – mali ogrodnicy tworzyć będą instalacje ogrodowe np. kręcące się wiatraczki z zużytych butelek plastikowych, ekomagnesy itp.

Teatr Lalek Marka Żyły przygotował specjalnie na potrzeby Pikniku spektakl, w którym dzieci będą mogły aktywnie uczestniczyć. Tematyką spektaklu będą zagadnienia związane z niską emisją, smogiem, zanieczyszczeniem powietrza, segregacją odpadów, elektrośmieciami i degradacją środowiska naturalnego. Wszystko to na rozłożonych leżakach, pufach, kocach i trawie.

Teatr Lalek Marka Żyły – Piracka Przygoda:

Na zakończenie Pikniku wystąpi znany i lubiany Zespół Carrantuohill, który wpisuje się w naturalną przestrzeń Ogrodu Społecznego w Chwałowicach, ponieważ jest on inicjatorem kampanii ekologiczno-artystycznej „Zielona Wyspa Śląsk”.

Carrantuohill – Zielona Wyspa Śląsk – NOSPR 2018:

W terminie późniejszym przy współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych odbędzie się też akcja sadzenia lasu przez młodzież i dzieci w wyznaczonych obszarach leśnych na terenie Rybnika.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj