Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Teatr Ziemi Rybnickiej wspomina swoją historię

Facebook Twitter

#zostańwdomu. Zostań w domu i przejrzyj album przygotowany z okazji 55-lecia Teatru Ziemi Rybnickiej.

fot. z albumu wydanego z okazji 55-lecia TZR

Zobaczcie zdjęcia, ale przeczytajcie też teksty tego wydawnictwa. Razem napiszemy historię do kolejnego albumu! Już niebawem

– napisał Teatr Ziemi Rybnickiej. Zobacz album TUTAJ!

O historii Teatru Ziemi Rybnickiej rozmawialiśmy z dyrektorem TZR Michałem Wojaczkiem, album przygotowano przy okazji Rybnickich Dni Literatury, które w 2019 roku obchodziły jubileusz 50-lecia:

W latach 60-tych Dni Literatury były takim miejscem, do którego zjeżdżali się ludzie z całego regionu, jeśli chodzi o widzów, a autorzy oczywiście byli z całej Polski. Głównie wtedy Dni Literatury były budowane na spotkaniach z autorami i targach książki. Wtedy były czasy zupełnie inne, książkę było ciężko dostać, to był towar poszukiwany. Targi książki cieszyły się ogromnym powodzeniem, bardzo wielu pisarzy z całego kraju faktycznie przyjeżdżało na te spotkania autorskie: w szkołach, w instytucjach kultury, w zakładach pracy. W tamtych czasach inaczej kształtowano publiczność, po części publiczność była zapraszana i przyjeżdżała całymi grupami, jako przedstawiciele firm czy szkół. Ja tego nie mówię w znaczeniu pejoratywnym, bo ta publiczność została świetnie wychowana i to teraz procentuje. Po latach Dni Literatury jednak trwają, takie wydarzenia z wyższej półki mają swoich widzów. Dni Literatury są jedną z nielicznych imprez tego typu- literackich – w Polsce, która trwa przez 50 lat. Wydarzeń z tak długą tradycją jest naprawdę mało.

Zapowiadając Rybnickie Dni Literatury Michał Wojaczek, dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej,  zapowiadał premierę tego albumu:

fot. z albumu wydanego z okazji 55-lecia TZR

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj