Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Teatralny weekend w Wodzisławskim Centrum Kultury

Facebook Twitter

Przed nami weekend (27-28.04.) interesujących muzycznych spektakli dla najmłodszych z regionu w Wodzisławskim Centrum Kultury. Na deskach teatru zagoszczą Teatr Tańca Memento oraz Agencja Artystyczna PRYM ART.

Teatr Tańca Memento zaprasza na kolejną premierę teatralną do Wodzisławskiego Centrum Kultury. Tym razem grupa wystawi spektakl pt. „Sekrety morza”. Premiera odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia o 17:00 w WCK.

„Sekrety morza” to spektakl taneczny najmłodszej grupy Teatru Tańca Memento. Inspiracją do stworzenia przedstawienia był irlandzki film animowany z gatunku fantasy, wyreżyserowany przez Tomma Moore’a. Przedstawia historię pewnej dziewczynki, która szuka odpowiedzi na trudne pytania w świecie fikcyjnym, wyobrażonym. Jest to piękna i wzruszająca opowieść, w której przewijają się dwa światy, jeden rzeczywisty, a drugi fikcyjny, pełen zaczarowanych postaci. Te dwa światy są ze sobą splecione i powiązane. Dziewczynka w końcu musi stanąć przed wyborem, w którym z nich chce żyć.

Po premierze spektaklu „Dialog” najstarszej grupy Memento przyszedł czas na oddech i nieco lżejszy temat, zwłaszcza, że na scenie wystąpią dzieci z najmłodszej formacji. Mam nadzieję, że spektakl wywoła nie mniejsze emocje niż poprzednia premiera – mówi Małgorzata Karwot, reżyser spektaklu.

Przedstawienie wyreżyserowała Małgorzata Karwot. Za światło odpowiedzialni są Agnieszka Wizner i Radosław Bujok. W spektaklu wystąpią: Małgorzata Zielińska, Hanna Sosna, Marcelina Smyczek, Jan Komasinski, Liliana Kowol, Alicja Durczok, Małgorzata Hynek, Antonina Zagola, Maja Czempik, Oliwia Jordan, Oliwia Reguła, Magdalena Kwiatkowska, Magdalena Wizner, Maria Wizner, Karolina Rek, Michalina Andrzejewska, Nicola Bernat, Natalia Duszak, Marlena Frydecka. Głosu w spektaklu użycza Patrycja Majdak. Autorem tekstów jest Małgorzata Karwot. Kostiumy wykonała Izabela Mrozik.

W niedzielę, 28 kwietnia o godz. 16:00 WCK, zaprasza na kwietniowe „Rodzinne Spotkania z Teatrem”. Mali widzowie wraz z rodzinami będą mogli zobaczyć spektakl muzyczny „Koziołek Matołek i jego przygody”.

Ta muzyczna bajka, pełna ciekawych przygód, zabawnych perypetii, wartkiej akcji oraz nietuzinkowych dialogów z pewnością przypadnie do gustu wodzisławskiej publiczności. Autorska, muzyczna i scenograficzna oprawa czynią spektakl niezwykle ciekawym, zarówno dla najmłodszych widzów, jak i dla tych starszych. Bajka jest lekturą w pierwszej klasie szkoły podstawowej.

Tym razem proponujemy spektakl muzyczny, stworzony na klasyce polskiej bajki łączącej pokolenia. Wydarzenia to będzie z pewnością okazją do dobrego spędzenia czasu w rodzinnej atmosferze – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Bilety można zakupić TUTAJ lub w kasie WCK.

Zobacz plakaty:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2020