StartSport Wiadomości dnia

Tegoroczny 74. wyścig kolarski Tour de Pologne przejedzie przez nasz region

Wystartują po godzinie 13:00 z Zawiercia i około godz. 19:00 dojadą na metę w Zabrzu. Ściganie rozpocznie się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, skąd drogami zachodniej Małopolski wyścig wrócić na teren województwa śląskiego.

W ramach tego etapu cykliści powalczą na premii specjalnej w Knurowie, ale zanim peleton tam dotrze, zawodnicy walczyć będą jeszcze na lotnych finiszach w Jastrzębiu-Zdroju i Rybniku. Szczegółowa trasa przejazdu przez nasze miasta jest w tej chwili na końcowym etapie uzgodnień z organizatorami i służbami porządkowymi.

Wiadomo, że czeka na nas szereg imprez towarzyszących, adresowanych do amatorów kolarstwa i pasjonatów szeroko pojętej turystyki rowerowej. Między innymi będą to amatorskie wyścigi kolarskie dla dzieci i młodzieży.

Dodajmy, że podczas trzeciego etapu, wyścig wjedzie także w Beskidy. Kolarze pojawią się w Wiśle, gdzie również walczyć będą na jednej z lotnych premii. Przypomnijmy jako ciekawostkę, że w 1966 roku, zwycięzcą wyścigu Tour de Pologne został rybniczanin, Józef Gawliczek.

Zostaw komentarz