Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Teledysk do piosenki młodzieży z Paruszowca [WIDEO]

Facebook Twitter

Kilka dni temu na naszej antenie informowaliśmy Was o tym, że ósmoklasiści z Paruszowca napisali piosenkę o miejscu, z którego pochodzą, przekonując że to jak nam się żyje zależy od nas samych. Byliśmy na planie teledysku. Dziś możemy zobaczyć efekty końcowe ich pracy!

„Każdy dzielnicę swoją ma. W niej dużo dzieje się, każdego dnia”. Śpiewają uczniowie Szkoły Podstawowej numer 3 w Rybniku. Ujęcia kręcone były w najbardziej charakterystycznych miejscach dla dzielnicy Paruszowiec-Piaski. Projekt „Silesian Music” trafił na czas pandemii, ograniczeń związanych z walką z koronawirusem.

Nie było łatwo, ale się udało

– podkreśla Monika Grzeszkowiak, pedagog z SP nr 3 w Rybniku:

Był jednak ten lęk, strach, sytuacja epidemiologiczna. Czy warto? Jednak myślę sobie, że strach to jest emocja, która nas blokuje. Stwierdziłam, że jeżeli mamy coś pokazać dzieciakom, młodzieży, że warto działać, to trzeba się tego strachu pozbyć. Zadbaliśmy o bezpieczeństwo, dezynfekcję, staraliśmy się odległości trzymać i zaczęło się. Musieliśmy przejść na warsztaty online. Pierwsze warsztaty to była czysta teoria jeżeli chodzi o muzykę, style, jak się tworzy. Staramy się pokazać w naszej dzielnicy miejsca z których jesteśmy dumni, które gdzieś w przestrzeni kilku lat powstały, które pokazują, że ta dzielnica idzie do przodu. Ja widziałam jak moja młodzież pokonywała swoje bariery, swoje lęki, bo ktoś na początku mówił, że nie zaśpiewa tego, nie umie, a jednak po jakimś czasie przełamuje swoją barierę, staje przed mikrofonem i śpiewa.

Zobaczcie wideo:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj