Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Telefon dla dziecka na kolonie. Czy to dobry pomysł?

Facebook Twitter

Telefon dla dziecka na obóz lub kolonie, czy to dobry pomysł? Specjaliści przypominają o czym warto pamiętać wyposażając tak naszych podopiecznych. Jako, że może to być stresujące i dla rodziców i dzieci.

fot. pixabay.com

Jak usłyszało Radio 90 od mieszkańców regionu, samodzielny wyjazd dziecka na wakacje to stresujące wydarzenie przede wszystkim dla rodziców. Jak wynika z raportów 80% polskich dzieci w wieku 7-14 lat posiada już własny smartfon. Telefony zmieniły zachowania zarówno dorosłych, jak i dzieci w trakcie wyjazdów. Dając dziecku telefon, należy je do tego przygotować i ustalić zasady korzystania. Warto też zabezpieczyć samo urządzenie.

Najważniejsze pozostaje bezpieczeństwo dziecka w sieci, włączenie filtrów i nakładek rodzicielskiej kontroli. Jest takich aplikacji sporo. Można np. zdalnie ograniczyć dziecku czas korzystania z urządzenia, blokować niepożądane treści, czy nie pozwalać na pobieranie często płatnych nowych aplikacji, które są instalowane na telefonie. Warto smartfona też zabezpieczyć, bo w trakcie wakacyjnych zabaw, szczególnie u dzieci telefony ulegają uszkodzeniu, a naprawa może poważnie nadszarpnąć wakacyjny budżet.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022