Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Telefon komórkowy bez tajemnic – spotkanie edukacyjne dla seniorów

Facebook Twitter

Wszystko, co warto wiedzieć o telefonach komórkowych. W Wodzisławiu Śl. spotkanie dla seniorów odsłaniające wszystkie tajemnice tego urządzenia.

Bezpieczny senior w sieci
fot mat. prasowe UM Wodzisław Śląski

Spotkanie skierowane jest do starszych osób, które rozpoczynają przygodę z telefonem komórkowym lub już go używają, ale mają jeszcze wątpliwości. Bezpłatne warsztaty zaplanowano w wodzisławskim klubie Seniora przy ulicy św. Jana 17 w czwartek (23.02.) między 11:00 a 13:00 . Będzie także o bezpiecznych zasadach korzystania z Internetu. Na spotkanie trzeba się zapisać

Plan spotkania

1. Internet – co to jest i jak sprawdzić, czy telefon jest z nim połączony? Co to jest wygaszanie ekranu? Jak skonfigurować połączenie telefonu z głośnikiem lub zestawem głośnomówiącym? Co oznacza udostępnianie Internetu?

2. Bezpieczne korzystanie z Internetu. Omówione zostaną zasady bezpieczeństwa.

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu: 509 271 987.

Dlaczego warto odwiedzić wodzisławski Klub Seniora?

Wodzisławski Klub Seniora przeznaczony jest dla osób powyżej 60. roku życia, będących mieszkańcami Wodzisławia Śląskiego. Jest to miejsce skierowane dla osób starszych, w którym mogą się oni spotykać, spędzać wspólnie czas, a nawet nabywać nowych umiejętności podczas szkoleń i warsztatów. To miejsce dla seniorów, dla których integracja z rówieśnikami jest bardzo istotną kwestią.

Klub ma na celu przeciwdziałanie izolacji i osamotnieniu osób starszych oraz ich aktywizację, w tym stworzenie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, pomoc w utrzymaniu kondycji psychofizycznej.

Klub Seniora jest w pełni wyposażony. Znajduje się w nim kuchnia z czajnikami i płytą indukcyjną, pokój relaksu z wygodnymi fotelami i kanapami, pokoje do gier i spotkań oraz sala ogólna, która jest przeznaczona na spotkania w większym gronie. Tam też znajduje się telewizor, co umożliwia np. wspólne oglądanie filmów. Dla osób mających problem z poruszaniem się zakupiono specjalny schodołaz.

Dane adresowe
Klub „Senior +”
ul. św. Jana 17 44-300 Wodzisław Śląski
e-mail: k.powala@wodzislaw-slaski.pltel. 509 271 987.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj