Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Telefon w przychodni POZ musi być odbierany. Prawo jest po stronie pacjenta

Facebook Twitter

Telefon w przychodni podstawowej opieki zdrowotnej musi być odbierany. Prawo jest po stronie pacjenta. Tak twierdzi Rzecznik Praw Pacjenta, którego stanowisko potwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

fot. pixabay.com

To ważne orzeczenie, bo wielokrotnie odbieramy od was sygnały, że macie problem, by skontaktować się z waszą przychodnią.

Placówki medyczne, które mają umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, mają obowiązek tak zorganizować swoją pracę, aby zapewnić pacjentom realną możliwość kontaktu telefonicznego

– czytamy na stronie Rzecznika Praw Pacjenta. Tu też zgłaszają się osoby, które mają problemy w kontakcie z rejestracją przychodni. Dotyczą one przede wszystkim braku kontaktu telefonicznego. Problem ten nasila się w czasie sezonowego wzrostu zachorowań, kiedy więcej osób potrzebuje pilnej konsultacji lekarskiej. Samo podanie pacjentom numerów telefonów do rejestracji nie jest wystarczające. Pracownicy mają obowiązek na bieżąco odbierać połączenia.

Kierownictwo przychodni powinno monitorować obciążenie linii telefonicznych i w razie potrzeby na przykład oddelegować do odbierania telefonów pracowników z innych stanowisk, zatrudnić nowy personel, uruchomić dodatkowy numer telefonu dla pacjentów lub też wprowadzić system kolejkowania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj