Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Ten budynek jest w fatalnym stanie, najwyższy czas na remont [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Mowa o obiekcie przy placu Armii Krajowej w Rybniku gdzie swoją siedzibę ma Urząd Skarbowy. W listopadzie ubiegłego roku na fasadzie pojawiły się specjalne zabezpieczenia i siatka, która ma uchronić osoby przechodzące tamtędy przed spadającym tynkiem. Mamy kwiecień a sytuacja się nie zmienia. Czy są plany, by obiekt wreszcie wyremontować?

Pytaliśmy o to rzecznika prasowego Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, do której należy budynek, Michała Kasprzaka:

Koszt tych prac to około 3 miliony 600 tysięcy złotych, większość tej kwoty bo około 3 miliony złotych udało się już pozyskać ze środków unijnych. To będą najpilniejsze prace, ale wnętrze obiektu też wymaga gruntownej modernizacji czy wręcz przebudowy.

Przypomnijmy, problem z załatwieniem tam sprawy mają osoby niepełnosprawne czy matki z dziećmi w wózkach. Od dawna mówi się o przeniesieniu sali obsługi na parter, do wolnych pomieszczeń. Kiedy mogłoby to nastąpić?

Dodajmy, że zanim w budynku zaczął funkcjonować Urząd Skarbowy i inne instytucje niegdyś mieścił się tam hotel robotniczy. Jeszcze kilka lat temu były plany, by obiekt zburzyć, na części terenu postawić biurowiec, w którym znalazłaby siedzibę skarbówka. Resztę chciano zagospodarować i przeznaczyć wolne miejsce na przykład na parking.

Z powodów finansowych Izba Administracji Skarbowej w Katowicach musiał z tego pomysłu zrezygnować.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2020