Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Ten obiekt nadaje się tylko do wyburzenia”. Co dalej ze Stadionem Miejskim w Jastrzębiu?

Facebook Twitter

"Przenieśmy Stadion Miejski w Jastrzębiu." Z takim pomysłem wystąpił ostatnio jastrzębski poseł, Grzegorz Matusiak. Swoją propozycję wysłał do prezydenta miasta wnioskując o wpisanie jej do Strategii Rozwoju Miasta.

Chodzi o przenosiny obiektu z ulicy Harcerskiej na Kościelną, gdzie funkcjonuje już niewielki obiekt sportowy. Skąd taki pomysł?

U nas w mieście jest taka potrzeba – albo remontu tego stadionu przy ulicy Harcerskiej albo rozbudowa boiska, czy budowa stadionu przy ulicy Kościelnej. Są takie dwa dylematy, czy Harcerską remontować, czy nas stać na utrzymanie tego obiektu – dużego i starego, czy być może wpisać rozbudowę stadionu przy ulicy Kościelnej. To polegałoby na dobudowaniu dwóch trybun.

Dodajmy, że pomysłodawcą wpisania przenosin stadionu do strategii miasta jest także prezes piłkarskiego kluby GKS 1962 Jastrzębie, Arkadiusz Kuta. Jak mówi stadion przy Harcerskiej jest w opłakanym stanie, zorganizowanie tam imprezy masowej z zachowaniem zasad bezpieczeństwa jest niemożliwe:

Ten stadion nadaje się tylko i wyłącznie do wyburzenia. Po pierwsze, już sama jego lokalizacja w centrum miasta, między blokami – w dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy mają samochody i chcieliby podjechać pod stadion, a tu nie ma żadnych miejsc parkingowych. No i przede wszystkim kwestie budowlane – ten stadion się sypie: wszystkie elementy metalowe są przerdzewiałe, zgniłe, beton jest zbutwiały, odpadają tynki. Także tu nie będziemy mówić o modernizacji stadionu, bo co tu modernizować?

O wiele lepszym pomysłem niż przeznaczane pieniędzy na remont stadionu przy Harcerskiej jest modernizacja obiektu przy ulicy Kościelnej – dodaje Arkadiusz Kuta:

Uważam, że ten stadion idealnie nadaje się do modernizacji i to – przede wszystkim – niedużym kosztem. Mówimy o budowie dwóch trybun wzdłuż linii bocznych boiska, które będą w stanie pomieścić maksimum cztery tysiące ludzi. Nie będą to obiekty kubaturowe, czyli powstaną tylko na wałach, ponieważ tam całe zaplecze jest zdecydowanie lepsze niż na stadionie miejskim przy ulicy Harcerskiej. W budynku znajdującym się przy ulicy Kościelnej został przeprowadzony generalny remont – szatnie, gabinety odnowy – to wszystko już jest. A przy okazji jest też pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią i sztucznym oświetleniem, które służy jako zaplecze treningowe dla nas i dla szkółki piłkarskiej MOSiR.

Jak na pomysł przenosin stadionu zapatrują się władze miasta i mieszkańcy? Do tego temu jeszcze wrócimy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj