Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

”Ten remis jest dla nas jak zwycięstwo”. GKS Jastrzębie zremisował z ŁKS-em Łódź

Cenny remis piłkarzy GKS-u Jastrzębie. Ich wczorajszy (09.05.) wyjazdowy mecz przeciwko ŁKS-owi Łódź zakończył się wynikiem 1:1, choć jastrzębianie grali przez blisko 70 minut w 10. Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, którzy prowadzili od 12 minuty, gdy wykorzystali rzut karny.

Później z boiska za drugą żółtą i w efekcie czerwona kartkę usunięty został obrońca GKS-u, Michał Bojdys. ŁKS nadal przeważał, ale piłkarze z Jastrzębia dobrze się bronili. W 85 minucie napastnik GKS-u Daniel Rumin trafił z rzutu karnego, zrehabilitował się jednak w doliczonym czasie gry, gdy strzelił gola wykorzystując kolejną, podyktowaną dla jego zespołu 11.

To dla nas bardzo cenny remis

– mówił po meczu trener GKS-u:

Łukasz Włodarek: Wiedzieliśmy, że ŁKS ma bardzo dobrych piłkarzy i będziemy musieli grać w obronie cały mecz i szukać swoich szans w stałych fragmentach gry takich jak auty, które ćwiczyliśmy, czy rzuty rożne i takie momenty się nadarzały sporadycznie. Bardzo duży szacunek dla zespołu, który w niedowadze jednego zawodnika był w stanie ten mecz zremisować. Ten remis to jest dla nas jak zwycięstwo, tym bardziej w takich okolicznościach i myślę, że to będzie nas budowało pod kątem przyszłych meczy.

Jastrzębianie mają na koncie 25 punktów i nadal zajmują 16 miejsce w tabeli pierwszej ligi. W najbliższą sobotę (15.05.) zagrają u siebie ze Stomilem Olsztyn.

ŁKS Łódź – GKS Jastrzębie 1:1 (1:0)

1:0 – Antonio Dominguez 12’
1:1 – Daniel Rumin 90+2’ (rzut karny)

ŁKS Łódź: Dawid Arndt – Maciej Wolski, Carlos Gracia, Maciej Dąbrowski, Adam Marciniak, Maksymilian Rozwandowicz (83. Dragoljub Srnić), Pirulo (77. Adrian Klimczak), Antonio Dominguez, Michał Trąbka (65. Mikkel Rygaard), Tomasz Nawotka, Ricardinho (77. Łukasz Sekulski).

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Mateusz Słodowy (81. Szymon Zalewski), Aleksander Komor, Michał Bojdys, Kryspin Szcześniak, Dominik Kulawiak, Lukas Bielak, Kamil Jadach (46. Daniel Feruga), Łukasz Zejdler (90. Mateusz Bondarenko), Jakub Apolinarski (46. Jakub Niewiadomski), Daniel Rumin.

Żółte kartki: Apolinarski, Komor, Bojdys (GKS) oraz Marciniak, Trąbka, Dominguez (ŁKS).
Czerwona kartka: Bojdys.