Ten sezon jest szczególnie dobry dla rybnickich szermierzy. Ogromny sukces!

Aż 5 medali zdobyli szpadziści RMKS-u Rybnik na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Szermierce w Koninie. To największy sukces w 90- letniej historii rybnickiego klubu.

W sumie młodzi szermierze zdobyli dwa złote medale, dwa srebrne i jeden brązowy, trzy w turnieju indywidualnym i dwa w drużynowym, RMKS zajął także 3 miejsce w klasyfikacji generalnej wszystkich klubów. Mówi trener Artur Fajkis:

Zdecydowanie to największy sukces, tym bardziej cieszy nas to, że zdobyliśmy to w zasadzie w jednej broni, ale i wśród dziewcząt, i wśród chłopców więc podwójny sukces. Zawodnicy znakomicie pracowali przez cały sezon, z tymi pięcioma medalami wygraliśmy klasyfikację medalową jeżeli chodzi o wszystkie kluby w kraju. Zajęliśmy trzecie miejsce jeśli chodzi o klasyfikację klubową we wszystkich broniach. My nie jesteśmy tak ogromnym  klubem jak np. AZS, oni mają dwie bronie: florety i szable. My tylko w tej jednej broni zdobyliśmy to trzecie miejsce.

Ten sezon jest szczególnie dobry dla rybnickich szermierzy. Dwie dziewczyny z drużyny były na Mistrzostwach Europy i Świata. Wśród nich między innymi Alicja Klasik, zdobywczyni złotego medalu:

Sukcesów nie ma bez treningów. Te odbywają się cztery, pięć razy w tygodniu – mówi srebrny medalista mistrzostw Kamil Huwer:

8 lat temu po raz pierwszy przyszedłem na trening, bo chciałem sobie jakiś sport wybrać, żeby się rozwijać fizycznie. Miałem wybór między piłką nożną a szermierką i bardziej spodobała mi się szermierka (…).

Mistrzowską ekipę rybnickich szermierzy przygotowali trenerzy: Krystian Fajkis oraz Artur Fajkis.