Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tenis stołowy będzie królował w Żorach. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje Wigilijny Turniej

Facebook Twitter

Tenis stołowy będzie królował w Żorach. Tradycyjnie w okresie pomiędzy świętami a Nowym Rokiem tamtejszy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje Wigilijny Turniej. W tym roku odbędzie się już jego 22. edycja.

 To będzie jak zawsze święto tenisa stołowego w Żorach, choć liczba uczestników jest ograniczona

– mówi dyrektor tamtejszego MOSiR-u:

Marek Utrata: Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, bo w zeszłym roku nie odbył się turniej, wracamy do naszej idei grudniowych turniejów, Wigilijny Turniej Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym – taka jest pełna nazwa. Święto tenisa, bo rano zapraszamy do udziału dzieci i młodzież, a popołudniu wykorzystując to, że na hali mamy rozłożone 24 stoły do gry, to robimy turniej wieczorny dla dorosłych, też w ramach Turnieju Wigilijnego. Co roku na halę w Żorach przybywało nieco ponad 200 osób i na taką liczbę w tej chwili liczymy, nawet obostrzenia pozwalają nam przyjąć nieco ponad 200 osób. Zapisywać się można cały czas, na stronie MOSiR-u wszystkie wiadomości mamy.

Marek Utrata

Rywalizować będą jak zawsze w różnych kategoriach, amatorzy i zawodowcy

– dodaje Marek Utrata, który przypomina także skąd pomysł na Wigilijny Turniej:

Marek Utrata: Idea turnieju wymyślona przez pana Karola Łużniaka, który od lat jest współorganizatorem naszego turnieju, jest taka żeby zaangażować dzieci i młodzież w przerwie między świętami a Nowym Rokiem, czyli w czasie kiedy dzieci nie idą do szkoły i szukają zajęcia, więc fajnie żeby przyszli i pograli w tego ping ponga, jak to niektórzy nazywają amatorzy i tacy się też mogą zgłosić, którzy rozpoczynają przygodę z ping pongiem i ci trochę zawodowcy, czyli zrzeszeni w związkach czy klubach które mają licencje, oni już będą podporządkowani pod kategorię zrzeszonych i takich kategorii mamy razem 10. Jest 6 kategorii zrzeszonych i 4 kategorie amatorów.

Impreza w Żorach ma swoją długą tradycję i co roku cieszy się dużym zainteresowaniem

– przypomina dyrektor:

Marek Utrata: 22. edycja z tą roczną przerwą zaczęła się w Jastrzębiu, pierwsze dwie edycje, a potem wszystkie kolejne odbywały się w Żorach. MOSiR od ponad 20 lat organizuje ten turniej, początki to 900 osób, ale to trochę inne czasy, natomiast teraz od kilku lat między 200 a 300 osób na naszym turnieju jest i to są osoby nawet z Częstochowy, rejonów nawet poza Śląskiem, czasami przybywaj z daleka, to takie główne ośrodki tenisowe, bo to przyjeżdżają się tutaj zderzyć z sobą w tym okresie świątecznym. Natomiast w tym roku obostrzenia pozwalają nam na wypełnienie hali na nieco ponad 200 osób, więc liczymy na frekwencję 200 lub kilkunastu więcej osób, to będzie dobra liczba.

Przypomnijmy raz jeszcze, wszelkie informacje dotyczące zapisów na Wigilijny Turniej Dzieci i Młodzieży w Żorach znajdziecie na stronie tamtejszego MOSiRu. Zapisy trwają do 27 grudnia, sam turniej odbędzie się w środę 29 grudnia.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2022