Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Teren przy szybie LEON III przekazany miastu. Szyb to symbol, zostaje!

Facebook Twitter

"Mamy nadzieję, że sposób zagospodarowania pokopalnianego terenu w Rydułtowach będzie korzystny dla mieszkańców" - mówi Janusz Gałkowski prezes Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Jak już was informowaliśmy Miasto Rydułtowy podpisało dziś (5.10.) z SRK akt notarialny umowy darowizny całej nieruchomości wokół szybu Leon III wraz z tym szybem. To centrum miasta, gdzie samorządowcy chcą stworzyć Inkubator Przedsiębiorczości oraz osiedle mieszkaniowe.

Janusz Gałkowski: Z tego co wiemy od pana burmistrza, to sposób zagospodarowania tych terenów będzie korzystny dla mieszkańców. Plany przewidują aktywizację gospodarczą, zwiększenie miejsc pracy, również pod mieszkalnictwo. Rydułtowy to jedno ze 120 miast, pokrzywdzonych transformacją gospodarczą.

Teren, który został przekazany miastu, służył przez lata kopalni Rydułtowy. Była tu łaźnia, obiekty służące do transportu ludzi i ładunku.

Pozostawiliśmy to co będzie mogło być w przyszłości wykorzystane

– mówi prezes SRK:

Janusz Gałkowski: Wspólnie z gminą dyskutowaliśmy o tym już ponad rok, patrzyliśmy na to jakie funkcje mogą być nadane tym obiektom, które zostawiliśmy. Te obiekty, które nie nadawały się do remontu, do wykorzystania, wyburzyliśmy. Zostały te, które mogą być wykorzystane.

Radio 90: No i został sam szyb, jako symbol. Jak mówił burmistrz, był twardym orzechem do zgryzienia, dla niego i dla radnych.

Janusz Gałkowski: Ja myślę, że pozostawienie tego szybu jest dobrym rozwiązaniem, zburzyć można tylko raz.

Na ten temat rozmawialiśmy także z burmistrzem Rydułtów Marcinem Połomskim poranny gościem Radia 90.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj