Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Teresa Jakubiak: ”Nie potrafimy poradzić sobie z izolacją i samotnością”

Facebook Twitter

Nie potrafimy poradzić sobie z izolacją i samotnością - przyznaje Teresa Jakubiak, dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wodzisławiu Śląskim. W Radiu 90 powracamy do problemu z jakim borykamy się od roku.

fot.Counselling/ pixabay.com

Od czasu gdy żyjemy w pandemii, coraz więcej młodych osób potrzebuje pomocy psychologicznej:

Teresa Jakubiak: Pojawiają się sprawy związane z problemem, że jesteśmy izolowani i nie potrafimy sobie poradzić ze swoją samotnością z bycia samym i braku kontaktu, więc na pewno tutaj takie problemy są zgłaszane. Lęk jaki wytworzyła sytuacja, na pewno nie wpływa korzystnie, jednak poziom napięcia jest wysoki.

Dla rodziców dziś największym problemem jest to, że dziecko zostaje samo w domu i traci nad nim kontrolę

– podkreśla nasza rozmówczyni.

Teresa Jakubiak: Rodzice mają taki problem, że dzieci są same w domu, bo większość z nich pracuje i nie mają kontroli nad tym co dziecko robi, też jakby doskwiera im to, że dziecko nie wychodzi i nie ma swobody w poruszaniu się, w związku z tym rodzą się różnego rodzaju konflikty, które trzeba potem rozwiązać. Jest to sytuacja taka nadzwyczajna, dla jednej i drugiej strony trudna.

fot.mat.prasowe

Kolejne problemy pojawią się gdy wszyscy uczniowie wrócą do szkół, bo jak mówi szefowa wodzisławskiej poradni psychologiczno-pedagogicznej, wiele osób nie mówi nauczycielom i pedagogom o swoich problemach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021